Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Könyökrepedés egy hét gipszsín...

Könyökrepedés egy hét gipszsín, mi lesz utánna?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A doki egy hétre gipszsínt rakott fel azt mondta h 1 hét mulva kontroll leveszik megnézik. Azt nem tudom , hogy ilyenkor kapok másik gipszet? A háziorvos szerint kellene még mert nem elég egy hét és mondta , hogy ha kell gipszelni kérjek könnyített gipszet. De ha a második gipsz egy hétig lesz csak akkor nem szívesen adnék érte 10.000+forintot. Meddig kell gipszben lennie? A gipszsínt rakják vissza ha kell vagy körkörös gipszet?

2016. máj. 19. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom meg röntgenezik hogy mi történt 1hét alatt . Jóra ne számíts nem hiszem hogy megfog gyógyulni addigára. Szerintem tesznek fel gipszet és az kb rajta lesz 1hónapot. Unokatesómnak is így volt.
2016. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy a háziorvosok a világon semmi nem értenek a sebészethez vagy a traumához.

Valószínűleg megismétlik a röntgent, hisz egy hét után már a legapróbb törésnél is látszik csontheg, tehát megbizonyosodnak róla, hogy tényleg törés volt vagy csak egy fals rtg árnyék.

A tényleg törés volt, akkor pedig megbeszéled az orvossal a további lehetőségeket. Maximum 3 hét a rögzítési ideje a könyöknek.

A könnyített gipsz egyébként nem sokkal könnyebb mint a sima gipsz. Maximum egy teljes láb gipsznél van értelme, mert ott tényleg érződik a súlyán, de egy könyök gipsznél nincs értelme ennyi pénzt kiadni érte, arról nem beszélve, hogy mivel műanyagból van, sokkal könnyebben berohad alá az ember bőre, így aki érzékeny rá, az csúnyán ki tud sebesedni alatta.

2016. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Ma voltam kontrollon. Levette a doki elküldött rtgre de mondtam neki hogy az előző doki a lelkemre kötötte hogy szóljak hogy csak kitekert pózban látszik . Mert volt egy fals rtg amikor simát csináltak azon nem látszott. Szóltam a mai orvosnak de nem érdekelte kért
2016. máj. 20. 20:01
 4/5 A kérdező kommentje:
*egy felvételt fenntről és a külső feléről majd nevetve közölte hogy igen innen tényleg nem látszik. Ráírta a papírra hogy törés /repedés van és menjek gyógytornára. Se kiegyenesíteni se behajlítani nem tudom és fáj is nagyon . :( azt mondta ha fáj menjek vissza( 4xre)
2016. máj. 20. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:

A könyökízület nagyon kényes ízület. Nem is szabad túl sokáig rögzíteni, töréstől függetlenül, mert nagyon beáll és nagyon nehéz utána visszaállni a teljes funkcióra (emiatt vették le a gipszet).

Kösd fel amikor csak tudod, és járj el gyógytornára, ahogy mondták.

Meg fogsz gyógyulni.

2016. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!