Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Izületi merevség?

Izületi merevség?

Figyelt kérdés

Volt egy kisseb balesetem aminek eredményeként eltörtem a kezem.A gipsz levétele után nagyon merev volt a csuklom.

Nos az lenne az én problémám,hogy 3 hét alatt még mindig nem tudom rendesen használni,fáj ha megterhelem(A törés elött kemény terhelés alatt volt majdnem minden nap),nem tudom a teljesen mozgatni.(Itt arra gondolok,hogy a bal tenyeremet egészen betudom hajlitani még a jobbat nem anyira és ha probálom jobban behajlitani akkor fáj.)

Probáltam már sosvizben áztatni,nem akart javulni ezért abbahagytam.

Elnézést kérek ha vannak helyesirási hibák.



2016. máj. 19. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyógytorna volt? Ha nem, akkor kellett volna.

Hol tört el a kezed?

Gondolom, hetekig nem is mozgattad. Ilyenkor nem csak az ízületek merevednek el, hanem az ízületeket mozgató izmok is sorvadásnak indulnak, hiszen nem voltak használva. Ezeket főként gyógytornával lehet minél hamarabb kezelni, akkor hamarabb visszaáll az ízület mozgásterjedelme és az izmok is hamarabb nyerik vissza régi erejüket.

2016. máj. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A csuklóm fölött egy kicsivel.
2016. máj. 19. 18:28
 3/5 Yolo2 ***** válasza:
Az elsőnek jól mondja, gyógytornáztatni kell minél hamarabb.
2016. máj. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben,jövő héten körbenézek,hol foglalkoznak ilyesmivel.

Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 19. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
A sebészeten felírják a gyógytornát ha kéred... Menj oda vissza
2016. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!