Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csináljak a térdemmel?

Mit csináljak a térdemmel?

Figyelt kérdés
A jobb térdemet, kb. egy hónappal ez előtt megrúgták. Másnap annyira fájt, hogy csak sántítva tudtam járni. A sérülés után, egy héttel, elmentem orvoshoz. Azt mondta az orvos, hogy semmi baja, csak pihentessem. Nem röntgenezte meg. Elkezdett javulni, nem sántítok, nem fáj folyamatosan, de érzem miközben sétálok, néha amikor ülök. Ma futottam egy keveset, és elkezdett fájni.Pár napja kenegetem gyulladás csökkentő (Algoflex) krémmel, eddig nem nagyon használt. Nagyon aggódom, nem merem túlzottan megerőltetni. Vissza szeretném kapni a régi térdem! Mit csináljak a térdemmel? Ez már mindig így lesz? az orvos sem tudott segíteni. Mit tegyek? Létezik valami tanács/praktika? 14/L

2016. máj. 24. 18:14
 1/3 anonim válasza:
Hirtelen porckopás következtében térdszalag sérülésnél gyengülhet a térd körüli keringés és az az általi gyógyulás folyamatában felgyülemlő sejteknek időre és pihenésre van szüksége, hogy ne ellesúlyozd a gyógyulás folyamatát állandó teherrel, gyengül az energiális központ. Pontosan melyik oldalról rúgta meg és hogy érzed, belső törésekre gyanakszol, vagy külső ütés általira?
2016. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm a választ. A térkalácsom alatt, és a belső oldalon a térdkalácsom mellett fáj. Biztos vagyok benne, hogy a rúgás miatt fáj, úgyhogy nyilván külső hatás. De a térdemben belül fáj, az említett részeken. Igazából fogalmam sincs, hogy mi baja lehet. Csontom nem hiszem, hogy tört, mert rendesen tudok sétálni, de azért nyugtalanít.A tanácsot is köszönöm, pihentetni fogom.
2016. máj. 24. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem röntgenezte meg." - a térdízületet nem is röntgenezni kellett volna, hanem MR-ezni. De az még most sem késő.

Talán a meniscus sérülhetett meg. Pár hónap alatt remélhetőleg tünetmentes lesz.

Az algoflexet szerintem hanyagold, semmit nem csinál, ami használna.

A kenegetés viszont önmagában nem rossz ötlet, valami élettanilag semleges anyaggal (pl. zsír, olaj), finoman nyomkodva, masszírozva, a fájdalomhatáron belül maradva (ha nyomásra érzékeny - ha nem, akkor lehet bátrabban). Ne csak ott, ahol fáj, hanem minden irányba körülötte, főleg függőlegesen. Ez serkenti a vérkeringést és segíti a gyógyulást.

Így messziről ennyit tudok, se megnézni nem tudom, se megmutatni, hogy hogy kell kezelni.


(egy csontkovács)

2016. máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!