Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit lehet tenni a térdemmel?...

Mit lehet tenni a térdemmel? (Többi lent)

Figyelt kérdés
November elején magasugrás volt tesin. Én szerencsétlen rosszul érkeztem le és erős fájdalmat éreztem a térdemben. Mikor hazaértem szóltam anyának, hogy nézze meg, mert befordult térdkalácsom. Rá egy hétre elmentünk vele ortopédiára. Ott megvizsgálták és azt mondták, hogy valószínűleg elszakadt az első keresztszalagom. Másnap elküldtek MRI vizsgálatra. Eredménye: A medialis meniscus hátsó szarva minimálisan magasabb jelintenzitású, de a miniscuson rupturára utaló eltérés nem azonosítható. A kereszt és medialis oldalszalagok megtartottak. A lateralis oldalszalag felső része kissé vaskosabb, helyenként magasabb jelintenzitású, folytonossága megtartott. Környezetében minimális folyadék ábrázolódik. A lateralis oldalszalagban kisebb rándulásra utaló jelek figyelhetők meg. A következő napon megnézte orvos is a leletet és azt mondta hogy laza az első keresztszalagom, de nem tudja miért fordul befelé a térdkalácsom. 1 hónapig pihentettem majd decemberben elmentem táncolni ahol rásérültem. Visszamentünk vele a balesetire ahol ismét elmondták, hogy laza az első keresztszalagom majd elküldtek csípőröntgenre, kóros eltérés nem létható.Utána még csavargatta kicsit a lábam és ezt írta a papíromra: LCM+nyitható, járás közben alsó végtagját berotálva terheli. Javasolt ligaflex evolution térdorthesis viselése 4 hétig + flector tapasz viselése 10 napig. Diagnózis: A térdizület krónikus instabilitása. A tapasz nagyon sokat segített amíg rajta volt mert egyáltalán nem fájt.4 hét után megint visszamentünk mert még mindig nem változott semmit. Annyit mondtak hogy legyen rajtam még 2 hétig a rögzítő és utána gyógytorna. A következő napon elmentünk betapaszoztatni a térdemet ezekkel a kineziológiai tapaszokkal, mivel a térdkalácsom úgy mozog mintha nem tartaná semmi. Aki felrakta őket azt mondta, hogy folyadék is van a térdemben. Másfél hétig rajta voltak a tapaszok. (6db) Azóta gyógytornára járok és valószínűleg a következő héten kellene visszamenni vele orvoshoz, csak az a probléma, hogy nem javult semmit. Összegezve a problémákat a mostani helyzet az, hogy a térdkalácsom befelé áll és össze vissza csúszkál, de ne ment még ki. Fáj a térdem belső oldala és időnként megbicsaklik a térdem. Recseg-ropog+ most már kattog is és elég durva hangja van.(3 orvosnál voltam vele és csak annyit tudtak mondani utoljára, hogy nagyon meg van erőltetve és a keresztszalagommal van probléma.) Érdemes lenne vele elmenni egy 4. orvoshoz is? Előre is köszönöm a válaszokat. Elnézést ha van benne helyesírási hiba csak sietve írtam. 14/L

2016. márc. 6. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. márc. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Addig érdemes menni és orvost keresni, amíg valaki normálisan rendbe nem teszi. Amit leírtál nem normális.
2016. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Visszamentünk és annyit mondtak, hogy megmutenének ha nem lennek ilyen fiatal úgyhogy vagy rendbe jön magától, vagy majd egyszer megműtik.:(
2016. márc. 12. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez mind szép, de addigra az is tönkremegy ami most jó.
2016. márc. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom kedves utolsó! Hamarosan megint megyek mri-re és remélem most már megmondják a pontos diagnózist. Addig is várom a válaszokat, tippeket, hogy mi lehet vele illetve, hogy mit lehet vele tenni.
2016. ápr. 21. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!