Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történt ma a térdemmel?

Mi történt ma a térdemmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Olyan 4 éve kiment a térdem, és valamivel utána ki is rándult.


Ma hülyéskedtem ("jóga" - amúgy cseppet sem az) és csináltam egy olyat hogy hanyatt feküdtem az ágyon, hozzányomtam a fenekem a falnak és kinyújtottam a lábaimat, amiket a falnak támasztottam. (az érthetőség kedvéért használok szóismétléseket)


Másfél-két percig elvoltam abban a pozitúrában, de aztán meguntam. Le akartam szedni a patáimat - nyilván a legegyszerűbb módon, hogy behajlítom őket - de éreztem, hogy a korábban sérült térdem nem kóser. Nem mertem behajlítani, mert féltem hogy mi lesz ha megteszem. Ott pánikoltam fél percet, aztán úgy döntöttem, hogy manuálisan oldom meg - odatettem a kezeimet a térdem hátuljához (tényleg, van arra a részre valamilyen szó?) és óvatosan, lassan elkezdtem behajlítani - közben sűrűn fohászkodtam, hogy ne rokkanjak le újra.


Imáim meghallgatásra találtak, szép lassan sikerült elkezdenem behajlítani a csülkömet. Ahogy sikerült egy kicsit jobban hajlítani, éreztem egy kicsi kattanást. Onnantól kezdve nyugodtan tudtam hajlítgatni a lábamat (persze aggódtam, szóval óvatosan csináltam, hátha)


A poén az, hogy mindez anyum galériáján történt, ahonnan sikerült átkecmeregjek a saját galériámra (kicsi a lakás, no) és olyan volt a lábam mintha mi sem történt volna.


Mi az oka annak, hogy "bekattantam" és valószínű hogy sokszor elő fog még fordulni?


Köszönöm a válaszokat



2016. febr. 20. 23:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A térded hátulja a térdhajlat......:)

A kattanás meg valószínűleg azt jelenti, hogy az ízületek között lévő gyűrűporc kicsit "beakadt", majd visszatért az eredeti állapotába. És így jobban tud mozogni.

2016. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!