Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megerőltettem a combom,...

Megerőltettem a combom, magától elmúlik a fájdalom?

Figyelt kérdés
Az este sprinteltem és megfájdult a combom középső és felső része.Majdnem olyan mint az izomláz de nem az mert futás közben fájdult meg.Elmúlik magától vagy menjek orvoshoz?

#Comberőltetés
2016. jún. 8. 13:28
 1/4 klopusz ***** válasza:

Én a helyedben egy darabig (mondjuk hétfőig) várnék az orvossal. Addig kenjed Flectorral vagy valamilyen izomlazító kenőccsel. Ha a bőrt melegebbnek érzed a szokásosnál, borogasd.


Ha hétfőig nem javul, esetleg erősödik a fájdalom, mindenképpen menj dokihoz (sebészetre, mert oda nem kell beutaló).

2016. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem csak meghúzódhatott!

Most pihentesd pár napig.

Lehet, hogy nem melegítettél be rendesen.


Érdemes lenne ilyen esetekre otthon sportkrémet vagy lóbalzsamot tartani.

2016. jún. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Az orvos nem sokat tud kezdeni az izmokkal, legfeljebb azt mondja pihentesse vagy kenegesse krémmel.

Amennyiben könnyű átmozgatásra, fokozatos bemelegítés után, nyújtásra nem szűnik meg, akkor érdemes gyógytornászhoz fordulni és akár egy kinesio tape felragasztásával megtámogatni a meghúzódott izmot.

A kő kemény rádolgozással nem fog javulni a helyzet.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. jún. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hál'istennek lassan javul a lábam.
2016. jún. 13. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!