Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Átszúrtam a lábam! Vélemény?

Átszúrtam a lábam! Vélemény?

Figyelt kérdés

Tegnap elestem, és egy vékony, hegyes vaspenge szúródott át a térdem felett (azt hiszem a középső vaskosizmot is érintette, de a külső vaskosizmot biztos érintette). Orvoshoz bizonyos okok miatt nem fordulhatok! Van egy bemeneti nyílás (ez kb. a térdem felett 5cm-re) a kimeneti pedig a hajlatom felett egy picivel. a két nyílás olyan 8-10 cm-re lehet egymástól (nem említettem, de ez a bal lábam). Mélynek nem olyan mélyen ment át, és csak 1-2 csepp vér volt, több nem is. Azt tudni kell, hogy ez a combom kicsit "zsírosabb" mert volt egy törésem, és legyengült a lábam. Miután átszúrta, kicsit hülye is voltam, mert egyből kihúztam a pengét, de na egy kicsit eléggé megrémültem. Ezután gyorsan megtisztítottam, és fertőtlenítettem a 2 sebet, és bekötöztem. Estig nem is fájt, de utána abban a vonalban megduzzadt. Annyira nem fáj, járni is tudok. Tetanusz oltásra nincs szükségem, 1 hónappal ezelőtt egy rozsdás vasdarab állt bele a másik lábamba, és ott a csonthártyát is érte, de akkor is csak 1-2 napig volt rossz.

A válaszokat előre is köszönöm!


2016. jún. 14. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem lehet orvoshoz fordulni.
2016. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
#1 Lehet nincs biztosítása, valamint pénze sem. De ezt magándokival meglehetne oldani. Ésszerű magyarázat lenne az is, hogy "szökésben" van, vagy bújkál. Ilyen esetben nem járkálunk kórházba.
2016. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A véleményem lemaradt, én azért megnézetném egy orvos ismerőssel, vagy magánorvossal aki nem kérdezget semmit.

Ha egyik sem megoldható, akkor kötözést cseréled, tisztítgatod, és úgy is látni fogod ha valami nem okés.

2016. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Biztositása mindenkinek van.
2016. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2: Mindenkit ellátnak, akkor is, ha éppen nincs érvényes TB-je.
2016. jún. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta hogy Magyarországon van a kérdező szóval az a tb közel sem biztos, hogy van, az egyetlen értelmes válasz eddig a folyamatos fegyelés és kötözés
2016. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet értelmes választ adni.

Inkább fizetnék, mint hogy esetleg lerohadjon a lábam :)

2016. jún. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ha elyzet hogy egyáltalán nem vagyök szökésben, és minden renden, pénszűkében se vagyok :D egyszerűen van egy ok, amiért nem lehet. Amugy a multkori esetetnel se kellet orvoshoz mennem, és már elég sokszor történ velem ilyesmi baleset ( íjjal is lelőttek már :D ) amugy mint említettem a fájdalom minimális, járni is normálisan tudok. Esetleg egy fáslival kötözzem be, vagy haggyam kicsit "szabadabban"? Amugy köszi az eddigi kommenteket :3
2016. jún. 14. 11:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg pláne nem érthető, hogy miért nem mész orvoshoz.

Azért ez komoly dolog. Nem csak megvágtad magad, vagy egy kis sérülés. Konkrétan átszúrtad!!! Azért ez elég durva.

2016. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hidd el, az előző balesetem rosszabb volt :D ott egy sokkal vastagabb vas állt bele a lábamba elég mélyen, és ha nem lett volna ott a csont, sanszos hogy átszúrta volna :) és azért a csontfájdalom az sokkal szarabb volt :S
2016. jún. 14. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!