Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Boka sérülésben valaki tud...

Boka sérülésben valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valaki nem orvos vagy nem ismer véletlenül orvost aki bokára van specializalodva? 17f (focista)

Nagyon fontos lenne. Még hálálnám! :)



2016. jún. 16. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha leírnád, mi van a bokáddal.
2016. jún. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

KB másfél hónapja motorbalesetem volt. Beszorult a kicsi és a motor közé a lábam. A bokám sérült. Azt mondták rá először, h csontkitörés. Végül kederult h zúzódás. Most már tudok vele futni, kineziotape fentvan, de amikor felfelé mozgatom kicsit szúr. Futás már szépen megy. Néha kicsit fáj persze ebbe benne van a rossz genetikam (bokasullyesed, lúdtalp) de nyomásra csak a boka belseje minimálisan érzékeny. Lépésre nem fáj ,mozgatásra csak akkor ha felfelé feszítem. Lassan kezdődik az alapozás és jelenleg n tudok a srácokkal edzeni. Gyógytornát írtak rá,de annak már vége. Most azon vagyok hogy minél előbb játszani tudjak és múljon el a fájdalom.

Így röviden ennyi.

2016. jún. 16. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Legyen türelemmel, a boka nehezen gyógyul. Ha sérültek a szalagok, izmok, illetve maga a csont vagy csonthártya, akkor az lehet 2-3 hónap is, hogy teljesen rendbe jöjjön. Amennyiben nem tért vissza a boka teljes mozgástartománya, akkor továbbra is gyógytornára van szüksége. A csoportos tornák nem fogják teljesen rendbe tenni a bokáját. Ha volt lehetőség egyéni tornára, esetleg manuálterápiára is a kinesio tapasz mellett, akkor térjen vissza ahhoz a szakemberhez és még pár hétig fejlesszék együtt a boka mozgását, hogy visszatérhessen a sporthoz. Szüksége lenne célzott gyakorlatokra, nagyon sok egyensúly fejlesztő feladatra és sportspecifikus mozgásokra.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2016. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a nagyon precíz választ! Sajnos nincs lehetőségem ott konkrét célzott kezelésre( én nem értek hozzá, de szerintem a csípőből körzés a lábbal nem éppen boka) Esetleg önnek van magánrendelóje?
2016. jún. 25. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!