Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Napégés után való bedagadás?

Napégés után való bedagadás?

Figyelt kérdés
Sokat voltam a napon és lábfejemet nem kentem be naptejjel ezért erősen leégett. Másnap a cipő nagyon szorított, és utána vettem észre hogy a lábfejem teljesen bedagadt, feszül rajta a bőr, fáj ráállni. Mennyire kéne aggódnom? Elmúlik ez magától, vagy érdemes lenne orvoshoz menni? Panthenol + hidegvízes borogatáson kívül valamit tudtok ami segítene?

2016. jún. 27. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem másodfokú égésre (forró víztől) azt mondta a doki azzal, hogy egyből a hideg víz alá dugtam kb "meg is gyógyítottam". Szóval a borogatás+panthenol tökéletes kombó, csak hazsnáld sűrűn a pant. meg igyál nagyon sokat, az égés dehidratálja a bőröd és ilyenkor próbálja pótolni.
2016. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!