Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Körömvágás közben megcsúszott...

Körömvágás közben megcsúszott a ROZSDÁS olló és beleállt mélyen az ujjamba. Tetanusz oltást kell kapnom?

Figyelt kérdés
Csak olyan esetben kell kapnom, hogyha a sérülést okozó tárgy földdel érintezett, nem? Az oldalon így olvastam. Most mit tegyek? Erre adnak oltást?

2016. jún. 28. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mire orvoshoz kerülsz több óra, vagy több nap is eltelhet. Akkor már nem vacillálhatnak. Beadják. Viszont egy ilyen parányi sérülést magad is el tudtál volna látni. Elsőül lemosod a kezed, amennyire tudod. Másodjára pedig kiszívod a sebet, amíg szép tiszta vér nem folyik belőle. Ezután pedig bekötöd egy tiszta kötözőanyaggal. Nagyjából ennyi.
2016. jún. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: a kiszívott véres nyálat nem kell meginni, hanem ki kell köpni. Ennyi.
2016. jún. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fürdőszobában volt az olló, és nem a kertben, akkor nincs rajta tetanuszbaktérium. A rozsda nem tetanusz.
2016. jún. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első: kivéreztettem a sebet, amennyire tudtam.

Harmadik: akkor jól gondoltam :) csak kicsit paráztam, mert nem voltam benne biztos

2016. jún. 29. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!