Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Horzsolás esetén fennáll a...

Horzsolás esetén fennáll a tetanusz veszélye?

Figyelt kérdés
Pénteken felhorzsoltam a térdem egy régi fakerítéssel. Szerintem nem ment olyan mélyre, de vérzett. Rögtön bekentem ilyen fertőtlenítő géllel, majd találtam ilyen fertőtlenítő sprayt, amit, ha jól emlékszem, akkor kaptam, mikor véralvadásgátló injekciót kellett beadni. Jelentkezhet pár nap múlva a szájzár és egyéb görcsroham? 17 vagyok egyébként...

2016. júl. 17. 00:25
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Mivel rögtön bekented, így kicsi az esélye a fertőzésnek. Meg a tetanuszt okozó baktérium a levegőn elpusztul, ezért veszélyesebbek inkább a szúrt, mély sebek. A sebedet jól elláttad. A fakerítés érintkezett földdel?

A tetanusz lappangási ideje 3 nap - több hónap is lehet, az oltást a sérülést követő 72 órában kell beadni. Ha úgy gondolod, inkább nézesd meg és kérdezz meg egy orvost, mert így csak ideges leszel :/ de szerintem nem lesz ebből gond

2016. júl. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

A tetanusz ellen állítólag oltva vagyunk...

Egyébként egészséges immunrendszerű ember a tetanuszfertőzésből tünetmentesen gyógyul.

A lappangási idő általában több hét. Ha tünetek jelentkeznek, nem a görcs az első, hanem fejfájás, rosszullét, szédülés, fáradtság. Utána jönnek az izomfájdalmak testszerte, majd a görcsök. Ha az első tüneteknél felismerik a betegséget, a beteg intenzív osztályra kerül és jó eséllyel gyógyítható hyperimmun globulinnal.

2016. júl. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szerintem már nem megyek el az orvoshoz, mert amilyen háziorvosom van, kiröhögne.

Remélem, nem jelentkeznek a tünetek, ha mégis, akkor természetesen ügyelet...

2016. júl. 17. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!