Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek lehet valami...

Szerintetek lehet valami bajom a kutya harapástól?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megharapott ma délelőtt egy kutya. A járdán mentem,ő pedig kidugta a fejét a kerítésen és megharapta a kezem. Vagyis inkább úgy mondanám,hogy megkarcolta.Egy olyan 2 centi hosszú fél milis seb/heg lett a helyén,vérzett kb 2 percig,de csak annyira hogy egy zsepit ráraktam és kész. Aztán megmostam alaposan a sebet,vízzel mivel nem volt más.


Bekopogtam a házhoz,nem jött kis senki.(oltási könyvet akartam elkérni )

Jó környéken történt,szép háznál,kutyán se látszott semmi(nem egy kóbor korcs volt,nyakörves,szép szőrű,ápolt kutya volt)


Nevetségesen kicsi a heg,a legkisebb ragtapasz is nagy rá,be se kötöttem. Semmi különös nem látszik. Olyan mint egy rendes sima kis vágás/heg.

Orvoshoz nem mentem el.Azóta látszik,hogy gyógyul,nem gennyesedik meg semmi.

Mikor szükséges orvoshoz menni? Mik azok a tünetek amik arra utalnak,hogy elkaptam valamit? Privátban hüldök képet esetleg a kezemről,ha kell valakinek.



2016. aug. 1. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Kicsi a valószínűsége, hogy bármi bajod lehet.

Egy Betadinos napi kezelés még kellhet, mert a kutyaharapás, akár karcolás is kissé be szokott gyulladni.

2016. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel csak a kérdést,mert idegen kutya volt,nem ismertem. Látszólag nem volt semmi baja,egészségesnek tűnt.

15 évig volt kutyám,mindíg volt rajtam 1-2 karmolás, meg volt hogy töbször véletlen megkarcolta a kezem a fogával,de soha nem gondoltam rá,hogy orvoshoz menjek vele..Csak annyi mindent lehet olvasni a neten,hogy tökre elbizonytalanít...

2016. aug. 1. 21:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván mély sebnél orvos. Ha csak karcolás, én azért bekopognék, hogy van-e oltás, de nem izgulnám túl a dolgot.
2016. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól mert jó környéken lakik lehet, hogy nincs beoltva. Nem akarlak ijesztgetni, de én elmennék a helyedben az orvoshoz. Igaz hogy fogja javasolni a veszettség elleni oltást (kb 6-7 szuri a hasizomba), de szerintem jobb félni mint megijedni.

Nem beszélve arról, hogy nagyon sok baci van a kutya szájában. Tudod te miket nyalogat a szájával, és miket képes megenni?

2016. aug. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján szinte 0 az esélye, hogy veszettséget hordozott volna az a kutya.

ha parázol, menjél vissza többször oda, vagy dobj be egy levelet, hogy mi történt, és kéred megnyugtatásul az oltási könyv meglétét igazolják neked.

2016. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Így nézett ki a kutya után kb 5 percel:

[link]


Így pedig ma este:

[link]


Nem tudom,hogy mi legyen...Vicc az egész "seb",egyedül a fertőzéstől tartok..

3-mas,igen tudom mit eszik a kutya,meg hogy nyalja a se.ggét stb..

2016. aug. 1. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig kellene a kutya oltási papírja. Menj el orvoshoz. Én úgy tudom a veszettségnek ilyen korán nincs tünete. Jobb előre gondolkozni.
2016. aug. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Betadinnel jódozgasd naponta többször és nem lesz semmi bajod. Ez egy háziállat, nem volt veszett.
2016. aug. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben. Holnap elmegyek,és mindenképp megnézem. Legfeljebb ha nincsennek otthon,akkor beszélek a szomszédokkal,hogy hívjon vissza a tulaj,vagy valami.. Ha nem hajlandóak rá akkor bemegyek az orvosomhoz,és akkor majd ő feljelenti és majd az illetékesek követelik az oltási könyvet..


Mit is nézzek konkrétan 1 oltási könyvön??!:D Minek kell benne szerepelni?

2016. aug. 1. 22:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy már ne is haragudj, de mi a búbánatot keresett a kezed a kerítés közelében?
2016. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!