Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges hogy két napos...

Lehetséges hogy két napos bokaszalag szakadással tudok járni?

Figyelt kérdés
Pár napja elszakadt a külső bokaszalagom és a balesetin azt mondták hogy sétálhatok csak ne sportoljak nem kell műteni és gipsz sem kell rá. Két napig csak mankóval tudtam járni, de aztán nem fájt úgy hogy rá is álltam. most utána olvastam egy kicsit és minden esetben fekvőgipszet adtak 3 hétre vagy műtötték nekem meg azt mondták hogy rá is állhatok. Volt valakinek már ilyen? Tapasztalatok?

2016. aug. 8. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A lehető legszerencsésebb helyzet, ha nem gipszelték be, de az már jóval kevésbé szerencsés, hogy nem küldték gyógytornára. Célzott gyakorlatok nélkül a boka mozgástartományai elkerülhetetlenül be fognak szűkülni. Teljesen normális, ha rá tud lépni, tud sétálni, mert ehhez nem kellenek ép bokaszalagok. Amint megpróbálna leguggolni, vagy lábujjhegyre állni, vagy lendületesen futni, feltételezhetően már fájdalmat érezne, vagy nem tudná kivitelezni őket. Az első három hónapban érdemes kinezio tapaszt használni a boka korrekciója miatt (a szalag regenerációjának érdekében).


Egyébként azért jobb gipsz nélkül szalagszakadásból regenerálódni, mert az apró bokamozgások nélkülözhetetlenek a gyógyuláshoz és így nem szűkül be annyira a mozgástartomány. Ha gipszet kapott volna, minimum fél évre nyúlna a rehabilitáció.


Forduljon gyógytornászhoz és sínen lesz a gyógyulása!



Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszonöm
2016. aug. 27. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!