Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csináljak? Elestem, azt...

Mit csináljak? Elestem, azt mondják ne kössem be de nagyon fáj és mennem kell egy csomó helyre.

Figyelt kérdés

Elmentem deszkázni és térdre estem. Feldagadt, vérzik és nagyon fáj, alig bírok ráállni. Azt mondták ne kössem be mert hamarabb gyógyul, de van egy csomó elintézni valóm, tehát muszáj valamit kezdenem vele. Szerintetek mit csináljak?

13/L



2016. aug. 20. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell mosni a sebet. lefertőtleníteni Betadinnal, és be kell kötni, tegyél rá sebtapaszt.

Nem igaz, hogy hamarabb gyógyul ha nincs bekötve, sőt, még könnyebben el is fertőződik a seb.

2016. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz (holnap), sebészetre

Ott fertőtlenítik meg adnak tanácsot

2016. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mikor egyszer elestem elmentem az SZTK-ba sebészetre,

adtak Tetanusz-injekciót is (mert sajnos kosz ment a sebbe)

2016. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak jó, légáteresztő, rugalmas sebtapaszok, pl. az Aluderm, azt nyugodtan használhatod, kifejezetten elősegíti a seb hámosodását, és nem ragad bele a sebbe. De nyugodtan tehetsz rá sima, hagyományos sebtapaszt is, ha már fertőtlenítetted, csak várhatóan bele fog ragadni, eleinte ahányszor cseréled, letéped a vart róla.
2016. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De kösd be, nem gyógyul előbb a levegőn. Ha viszont olyan rossz, hogy alig bírsz ráállni, és fel is dagadt, menj el orvoshoz, mert lehet képletsérülés is (pl. meniscus ízület szakadása).


(egy csontkovács)

2016. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!