Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nem tört el a kezem de azért...

Nem tört el a kezem de azért menjek el az orvoshoz?

Figyelt kérdés
17/F leestem valahonna és hát a hüvelykujjam kicsit lila és felvan dagadva először azthittem eltört de aztán megmutattam egy ismerősömnek ő azt mondta biztos hogy nincsen eltörve mert tudom mozgatni de nagyon fáj és megvan az az akadós érzés ami törésnél szokott lenni... de ha nem tört el és nem megyek orvoshoz lehet nagy baj? nem akarom nagyon nem hogy megint begipszeljék azt már unom
2016. szept. 5. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet elrepedt, de lehet csak egy komoly zúzódás. Igen, doki, röntgen majd pihi. Mindenképp!
2016. szept. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem hinnék az ismerősnek, ezt nehéz megállapítani... Röntgen, hogy biztos legyél benne. Én igazán utálok orvoshoz menni, de ilyenkor nem kérdés...


Engem sosem gipszeltek, mert nem hagytam. Vannak más módszerek is a kéz, kar esetében. Műtött csuklóval sem hagytam a gipszelést, szerintem ósdi elavult embergyötrő borzalom az, amitől csak gyilkos hangulatba kerültem volna, miközben a heveder s a napi többszöri levételkor az ember automatikusan remekül helyén tartja. Aki ezt veszélyesnek érzi, az gipszeltessen, én nagyon örülök, hogy nem hagytam. Nem véletlenül léteznek hevederek a többi orvosi cucc között, van létjogosultságuk és sokkal emberibbek. Kulcscsonttörésnél sem ugyanazt ad a normál orvos és egy rendes magánorvos, az utóbbi esetben simán lehet fürdeni... Eléggé felháborít, hogy alapból nem ez van.

2016. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felejtsétek már el ezt a tudod mozgatni?

Jáááj akkoó nincs eltorve, á á á.


Menj orvoshoz, a lilaság és duzzanat pont elég jel...

2016. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azóta rendesen tudom mozgatni nem voltam orvosnál de már csak kicsit akad és nem a csont hanem csak fáj egyszerűen tehát ez nem tört el 100% minden rendben van még egy kicsit lila de már nem olyan duzzadt és már rendesen használom... ha ellene törve 3 nap alatt csak nem gyógyul meg így :)
2016. szept. 7. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orvosok mumusok ám, nehogy elmenj!
2016. szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Traumatológia
2016. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!