Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kihez forduljak, mit tehetek,...

Kihez forduljak, mit tehetek, tehetek e valamit magamért?

Figyelt kérdés

Esetem a következő:

2016 augusztus 29 reggel munkába menet a lépcsőn lefelé megrándult a bokám. Nem a bejelentett lakcímemről indultam, az egy utcával lejjebb van. A párommal élek együtt az ő otthonában, de mondjuk úgy, ez útba esik. Átjelentkezés nem történt. Aznap nappalos lettem volna 6-18:00ig egy másik városban dolgozom, innen 35 km-re, busszal járok. 3+3 munkarendben, az a nap lett volna az utolsó, majd 3 pihenőnap következett volna. Akkor délelőtt elbicegtem a baleseti osztályra, egyedül. A betegfelvételt intéző orvosnak pontosan elmondtam mi történt, még ő kérdezett rá, hogy úti baleset-e. Mondtam, gondolom igen, nem voltam még ilyen helyzetben. Majd kb 3 óra várakozás után készült el a röntgen és további 2 után megtudtam, hogy eltörve nincs, 2 hét pihenő javallott. Az ambuláns lapon csak "a reggeli órákban otthonában....." szerepel. Mivel új munkahelyem van, csoportvezetői posztban, a pihenő leteltével, szeptember 02.án már mentem dolgozni. Teszem hozzá, hogy a történtekről már 29.e kora reggel szóltam. Egy külsős cég által vagyok foglalkoztatva a munkahelyemen. Szóval péntek éjjel már dolgoztam. Mivel lótifuti munkám van, a fájdalom természetesen nem szűnt. Még szombaton 03.án dolgoztam 18-23:00ig. Akkor már nem bírtam tovább. Most táppénzen vagyok, viszont 11.ével kiírattam magam, mert a munka hősének érzem magam. Remélem addig meggyógyul. Sajnos ez a bokám már korábban, még kb 15éves koromban, most 33 vagyok, sérült. Kettős törés, fém rögzítéssel. Azokat azóta eltávolították. A probléma az volna, hogy a munkáltatóm nem mutat hajlandóságot az eset kivizsgálására. Elegendő lehet e ez a további panaszra, hogy az úti balesetre járó táppénzt kaphassam meg. Abban a 4es kód szerepel. Vagy maradjak e még táppénzen, mivel a panasz nem sokat enyhült, de az állásom féltem.

Nagyon fontos és sürgős volna a válaszuk.



2016. szept. 9. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy mikor kihez, ahoz nem értek, de a gyógyulás érdekében használj rá hillvital mesterbalzsamot

[link]

és éjjelre ugyanazzal csinálj rá pakolást. Hagyd rajta egész éjjel és másnap tegyél ugyanúgy. Esetleges ájdalom ellen használj paralent.

2016. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én beszélnék a munkáltatóval akár telefonon, hogy mit szólnának hozzá ha kérnéd a könyvelésüket, hogy a Neked előnyösebb formában számolják el a tp.–t.
2016. szept. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Orvosi részéről annyit, hogy nem voltak a helyzet magaslatán a vizsgálásodnál, ellenben tényleg amennyire lehet pihentesd, mert a régebbi sérülésed miatt sajnos hatványozottabban hat a jelenlegi probléma.

A dolog másik oldala: mindenképpen keresnék valakit a cégnél aki elmondja a lehetőségeid. a túl sok sima táppénz sem fog segíteni úgymond. (volt ismerősöm aki betegsége miatt huzamosabb ideig orvosról orvosra járt, közben kirúgták mert "megint táppénzen van", holott tudták, hogy nem viccből járogat orvoshoz). Mindenképpen ezt az egészet el kell mondd odabent főnöknek, vagy valakinek.

Tüneteid kezelésére: ajánlom én is a különféle kenőcsöket, végső esetben jégzselét pl, mivel lefagyaszt egy időre, így az adott időben nem fogod érezni a lábadat. Nem végleges megoldás, de időre fájdalmat csillapít, úgymond. Esetleg az ilyen bokapánt, bokavédőket tudom még ajánlani, mert ők meg megfogják és nem fog tudni kifordulni vagy megrándulni bennük.

2016. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!