Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit gondoltok, van esély...

Mit gondoltok, van esély arra, hogy a varrat nyomán keletkezett heg évek alatt maga módján eltűnjön?

Figyelt kérdés

Bő egy hónapja (ha jól tudom szep. 28-án egy szerda esti napon) otthon történt velem egy kis baleset, amely miatt meg aznap éjjel összekellett varrni a homlokom bal felső részén lévő nyilt sebet. A varratokat ra ket het utan (oktober 11-en, ha jol tudom) szedtek ki es onnantol kezdve mondtak h kenegessem az adott kenőcsökkel és higgyem el, hogy pár hét múlva már nyoma se lesz. Nos, azóta eltelt lassan 1 hónap (a varratszedés óta) és én nemigen látok sok javulást a varrathelyén, pedig én folyamatosan kenegetem azzal amit előírtak. Az orvos-gyógyszerész szüleim folyton azzal nyugtatnak, hogy ne aggódjak, ne parázzak ezen, ha becsületesen azt teszem, amit előírtak, akkor higgyem el, hogy meglesz a "pozitív hatása" (magyarul elfog múlni). Én hiszek nekik, és tudom, hogy ez nem rövid idő alatt fog történni, de vhogy én még nem tapasztaltam annyira, hogy javult volna, bár lehet h csak azért mert még viszonylag korai dologról van szó.



Akiknek volt hasonló esete, mit mond rá, va esely arra, h éveken belül meggyógyuljón és a mostani "vöröses heg" helyet majd egy halvány, vékony, alig eszrevehető csík legyen?



2016. nov. 7. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs a bőrödnek hegesedésre való hajlam (keloid képződés),akkor el fog halványulni,szinte alig észrevehetővé. Nekem 5 éves koromban volt olyan balesetem,amikor a homlokomat kellett varrni. 1-2 év alatt szinte teljesen eltűnt a nyoma,csak egy kicsi helyen fehérebb a normál bőrszíntől. Persze mminél idősebb az ember,annál nehezebb a teljes regenerálódás,de a 10 éve műtött (40 éves voltam!)térdhegem is alig látszik. Egyébként kifejezetten jó,hogy nem nyáron történt,mert a napsugárzás nem tenne jót a heggyógyulásnak.
2016. nov. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
20 eves vok. Elsosorban azert felek, h ne legyen rossz hatassal a kinezetemre. Mer amig van hajam, addig talan vmennyire eltakarja a heget, de ha egyszer netan elkezdem kopaszodni vagy rovidebb hajam lesz, akkor eleg feltuno lenne, ha maradn
2016. nov. 7. 07:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs keloidhajlamod,akkor biztos,hogy alig fog látszani! Szinte csak akkor,ha felhívod rá a figyelmet.
2016. nov. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remelem h nincs :D
2016. nov. 7. 07:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 5 vesen volt összevarva a homlokom, lehet rossz volt az orvos, de nekem még most is látható sajnos. 15 év alatt nem múlt el, talán kicsit halványodott, de az sem biztos.
2016. nov. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És vizsgalatokbol meg lehet tudni, h van e keloid hajlamom?

(Pl. vervetel, kivizsgalasok, stb..)

2016. nov. 7. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak abból lehet megtudni,hogy hogyan gyógyulnak a sebek. Előre nincs semmilyen vizsgálat rá. Viszont,ha már volt mély sebed (nem csak felületes)és az szépen gyógyult,akkor valószínűleg nincs.
2016. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Akkor nekem lehet az van, mert ilyen 10 éves horzsoláso helyei is tisztán megvannak a térdemen is.

A homlokomon meg most mondta nemrég egy doki, hogy túl sok öltéssel csinálták és annak a helyei látszanak jobban.

2016. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!