Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Munkabaleset. Fog problémák....

Munkabaleset. Fog problémák. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen a szemét kivitelekor az egyik kommunális hulladék tartó teteje állba vágott, ami végett két első-alsó fogam olyan szinten kimozdult, hogy nem tudtam enni, beszélni is nehézkesen. (készült jegyzőkönyv róla)

Mindkettőt ki kell húzni, ebből az egyiket már megtették.

Követelhetek-e kártérítést a fogpótlásra. Ami egyébként az építéssel együtt 3 vagy 4 fog lenne.



2016. nov. 18. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontos választ nem tudok,viszont az én munkahelyemen a szokásos balesetvédelmi oktatáson a szemét kivitele pontban úgy volt szabályos,hogy ketten viszik a szemetet,az egyik tartja a kuka tetejét,míg a másik beledobja.Ha nektek is volt/van ilyen,akkor te szabálytalankodtál,így szerintem nem kérhetsz.De hátha más okosabb.
2016. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Abban az esetben igen, ha a tároló balesetveszélyes állapotban volt, és annak ellenére történt a sérülés, hogy rendeltetésszerűen használtad.

Csak kérdés, a munkáltatód a jövőben mennyire fogja szankcionálni, hogy peres úton ezt érvényesíted?

2016. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nálunk nem esett ilyenről szó balesetvédelmen.

és rendeltetésszerűen használtam a tetőt, de le volt fagyva és emiatt kicsúszott a kezemből.

2016. nov. 18. 12:45
 4/5 anonim ***** válasza:

Utána kell nézni, hogy nincs-e valami utasítás erre vonatkozóan, majd végül hogy mi is került a jegyzőkönyvedbe. Kit hoztak ki felelősként/hibásként, folytattad-e utána a munkavégzést, elküldtek-e orvoshoz, az orvos mit jegyzett le a balesetről, lehet-e szövődménye, stb.

Nagyon nagyon sok mindentől függ ez szerintem.

2016. nov. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

remélem, még nem késő... vagyis tudom, hogy még nem késő:

munkabaleset kérhetsz kártérítést a munkáltatótól, igazából a munkáltató felelőssége független a sérült közrehatásának mértékétől (kivéve szándékosság, ittasság).

szóval bmilyen kár vagy költség, ami felmerül, az kárigényként benyújtható, persze tudnod kell igazolni...

és mint ahogy kezdtem is: munkabaleset esetén. tehát kell, hogy legyen nyoma, hogy te ezt a balesetet AZONNAL jelentetted (kötelességed), ennek nyomán készült jegyzőkönyv, aminek alapján kellett hogy szülessen egy egészségpénztári határozat, hogy ezt a sérülést elismeri az EP munkabalesetként. Szóval ha mindez megvan, akkor igen, élhetsz kárigénnyel.

2017. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!