Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy gipszlevétel után egyáltalán nem mozog az ujjam?

Figyelt kérdés

eltört a gyűrűsujjam, műteni is kellett tűződrótokat raktak bele. kivették a drótokat, majd tegnapelőtt a gipszet is levettéka kezemről. Az ujjam viszont egyáltalán nem tudom mozgatni. Nem az, hogy fáj és nehezen mozog, hanem semennyire. A másik kezemmel tudom behajlítani kb. 40 fokban és kész. Elküüldtek gyógytornára, de elégé meg vagyok ijedve.

Ez mennyire normális, hogy semennyire sem mozog?



2016. dec. 29. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ! Nekem is pont a gyurusujjam volt eltorve és operálva,egyáltalán nem mozgott nekem sem ,azért van a gyógytorna ,ami sajnos nagyon fájdalmas ,de anélkül nem fog helyre jönni soha normálisan.
2016. dec. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Az baj :/ huzz orvoshoz.
2016. dec. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Még műtét nélkül is be szokott állni, de a tűzött ujjakra még inkább jellemző.
2016. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező,


Ez normális, a hosszas gipszelés főleg egy kis ízületnél, mint a kéz/ujjak akár teljes mozgástartomány beszűkülést is okozhat.

Érdemes átmasszírozni izomlazítóval, vízben önállóan mozgatni, hegmasszázst, fogó gyakorlatokat végezni és manuálterápiás fogásokkal könnyíteni az ujj mozgását. Hamar be fog indulni ezektől.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Törést és frissen gyógyult törést tilos masszírozni, kedves Szabó Klára "gyógytornász". Ez már nem az első felelőtlen tanácsa ezen az oldalon. Javaslom inkább máshol élje ki magát vagy ha már ennyire érdekli a szakma, akkor tanulja ki és ne osztogasson olyan tanácsokat amivel árthat a gyógyulni vágyó betegeknek.
2017. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Reagáló!


A fentebb említett eset, nem friss törés. Begyógyult csontok környékét pedig izomlazítás és a fascia rétegek összetapadása miatt lehet mozgatni, masszírozni.Sokkal kevésbé fog vele ártani, mintha nem tenne semmit. Illetve jó pár alternatív lehetősége van még a sérültnek a masszázs mellett, ahogy már fentebb írtam.


A névtelen hozzászólását pedig kevésbé lehet komolyan venni, hogy ezzel esetleg bármi építőjellegűt szeretett volna tenni.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia.Hogy van az ujjad? Nekem a mutató ujjam volt tűzve.6 napja volt műtètem a varratok ugye mèg benne vannak.Egyenesen,be van àllva,csak az Mt izületetet tudom tornàztatni,emelett az összes ujjam fàj hajlìtàsnàl,csak fèlig hajlanak. Jàrsz gyógytornàra,javult màr a helyzeted?
2017. jan. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, járok gyógytornára, hát, ha lassan is, de javul a helyzet, most már félig kb. behajlik az ujjam magától is. Szerintem még 2-3 hónap is eltelik majd, mire ez nagyjából a régi lesz.
2017. jan. 28. 09:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Ès mennyire fàjdalmas a gyógytorna? Mostmàr tudsz vele könnyebb dolgokat emelni ?
2017. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát, nem akarlak megijeszteni, de a gyógytorna az bizony nagyon fájdalmas, a teljesen merev ujjadat behajlítják, nyújtják, feszítik. De nagyon fontos, most már én is érzem a javulást.
2017. jan. 29. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!