Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » El fog valaha múlni a heg?

El fog valaha múlni a heg?

Figyelt kérdés
Magánéleti problémák miatt kicsivel régebben megvágtam direkt a karom (nem kérek a "te nem vagy normális"-féle kommentekből, vagy ehhez hasonló utálkozásokból, köszi), és a hegek igaz, már begyógyultak, de több hónap után is látszódnak fehér foltok/csíkok formájában. A kérdésem az lenne, hogy ezek el fognak valaha tűnni? Ha igen, akkor körülbelül mennyit kell várnom, hónapokat, éveket? Ha nem, akkor miért, és esetleg tudnék-e valamit tenni annak érdekében, hogy egyáltalán ne látszódjanak? Nem akarom, hogy akárki, aki még nem, tudjon róla. Előre is köszönöm.

2017. febr. 21. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem csak a bőrödet karcoltad meg,hanem tényleg az ereidet vágtad,akkor nem. Anyám is régen (13éve) szülés után depis lett és felvágta az ereit a csuklóján. Mai napig látszik neki. De ha cikinek tartod mások elött elmondani,akkor mondd azt,hogy szórakoztatok az egyik barátnőddel és kitörött az üvegajtó és elvágta a kezedet. Vagy valami hasonló történetet. Esetleg (ha nem vagy ellene) tetováltass oda valamit. Nagyon fog fájni,viszont nem látszik majd és nem kell magyarázkodnod,ha rákérdeznek.
2017. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nem az eremet vágtam meg, csak a bőrömet, és azért kérdeztem, mert még így is látszanak egy kicsit, és félek, hogy akárki észreveheti. De azért köszi még egyszer.
2017. febr. 22. 06:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez függ a korodtól,a bőrtipusodtól és attól,hogy milyen mélyek voltak a vágások. Ha csak a bőr legfelső rétege sérült akkor szinte biztos,hogy el fog tűnni,de ha kicsit mélyebben (nem kell vénáig!),akkor valószínűleg mindig is látszani fog egy halvány csík,bár idővel egyre kevésbé.
2017. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ilynekor,miután már teljesen behámosodott nem lehet vele semmit csinálni. Maximum plasztika jöhet szóba,de annak is marad nyoma.
2017. febr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem égési sérülésből maradt vissza egy heg, kissé dudoros, azt mondta a bőrgyógyász, ha akarom lézerrel el lehet "lapigatni" és eltünteti. Gondolom más sebre is simán alkalmazható.
2017. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat! Akkor marad a pulcsi és társai annak érdekében, hogy a többi is begyógyuljon és legalább egy kis fehér csíkként látszódjon.

Egyébként nem mélyek annyira a vágások, nem vágtam meg az eret, viszont nem is sima karcolás.

2017. febr. 22. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!