Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Biciklis esésből eredő horzsol...

Lintint kérdése:

Biciklis esésből eredő horzsolás a kézen. Kell orvos?

Figyelt kérdés
2 napja elestem a biciklivel és lehorzsoltam viszonylag nagy felületen az alkarom. A nagy részén csak éppen lejött a bőr még vérzeni se vérzett és már szépen gyógyulgat viszont a könyököm felé egy kb 2 cm átmérőjű körben mélyebb és sárgás folyadék szárad rá gondolom genny. Esés után 5 percre már le is lett fertőtlenítve betadinnal meg direkt nagyobb horzsolásokra való krémmel és utána kötözve sterilen. A kérdés az lenne hogy ezzel elkel menni orvoshoz vagy elég ha naponta fertőtlenítem a sebet és átkötöm ?

2017. márc. 5. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell menni orvoshoz viszont nem ajánlom bekötni.. nagyon nem ajánlom.

A kenegetést is feleslegesnek tartom.

Volt már jó pár bringás esésem, az ilyen horzsolások először nedvesednek majd szépen elszárad, lehullik és alatta ott lesz a szép bababőr :D

2017. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen ma már nem kötöttem úgyse csináltam semmit Egy rossz ugrás és a hétre elment a kedvem a biciklizéstől XD
2017. márc. 5. 19:42
 3/3 anonim válasza:

Ha rendesen le lett kezelve -mint írtad-, akkor nem lehet genny. Inkább vérplazma. A genny büdös és nem átlátszó.


A kenőcs tényleg nem tesz jót a mély sebnek, de egy laza fedőkötés (géz + leukoplaszt) nagyon is hasznos. Védi a sebet attól hogy nekidörzsöld valaminek, és távol tartja tőle a koszt. Szellőzni pedig bőven tud alatta.

2017. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!