Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Rázott már meg titeket áram?

Rázott már meg titeket áram?

Figyelt kérdés

Egy kivsit sok lesz a kérdés de elkezdem:

1. Rázott meg titeket áram? Milyen érzés volt? Szeretnétek ha megrázna mégegyszer?


2. Mennyi esélye van annak hogy egy 220 voltos áramütést túléljetek? (Gumitalpú cipőben)


Ezek azért fontosak nekem mert az egyik osztálytársam mondta hogy őt már többször is megrázta az áram és hogy megcsinálná ezt többször is!!


Másik meg egy barátommal volt hogy megrázta a 220 amikor focizni ment (teremcipőben volt, nyáron történt)


A válaszokat köszönöm!!



2017. máj. 21. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, rázott már meg áram. Volt szerencsém a 220-hoz is, autó és motor gyújtóáramkörével is találkoztam, villanymotor indítókondenzátorát is sütöttem már ki. Egyik sem volt jó, nem is direkt csináltam és nem vágyom rá, hogy újra kipróbáljam.

A "kettőhúsz" túlélésére egyébként jók az esélyek. Ha száraz a be- és kilépésnél a bőrfelület, illetve el tudod engedni a vezetéket, csak kellemetlen, de nem halsz bele. Gond akkor van, ha vízben állsz vagy izzadt vagy, esetleg rámarkolsz a drótra - ekkor görcsbe ugrik a kezed és önerőből nem fogod elengedni.

2017. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Engem csak egyszer "rázott" meg áram de akkor is csak szivattak! Egy villanypásztor volt és azt mondta a haverom hogy nincs benne áram! Nem hittem neki aztán rámarkoltam!!
2017. máj. 21. 18:23
 3/3 Molnár Csaba S. válasza:

Helló!

A villany-pásztortól még annyira sem kell fosni, nagyot a sok 100-1000 törpe volt, de nem lesz különösen bajod tőle, (ha csak nem vagy szív beteg vagy hasonlók).

De a 220V , az az a 250Volt engem is többször rázott már meg, egyszer cipőben voltam: egy régi magnót szereltünk bátyámmal, s a magnóból kihúzta a villás dugót a konnektorból nem, én nem vettem észre, s a kicsúszott fém foglalatot vissza akartam tolni a helyére, ekkor rap-peltem, de inkább csak csípett egy roh@dt nagyot.

A másodiknál: izzadtan mezítláb fogtam meg a kazán csövet hogy meleg-e még az előtte való napi begyújtásból, s kajak földre vert a fájdalom, igaz lefehéredtem, de sztem az csak az ijedségnek volt köszönhető, s mint kiderült a földelés lecsúszott...

Szóval nem veszélyes, de mégis olyan mint az orosz rulett.

2017. máj. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!