Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megharapott/ karmolt a cicám....

Megharapott/ karmolt a cicám. Többi lent. Lehet bajom?

Figyelt kérdés

Üdv!

Mai napon pár órája játszottam a cicánkkal. Simogattam, dorombolt majd egyik pillanatrol a másikra megharapta vagy megkarmolta a csuklómat a tenyerem alatt. Azért nem tudom melyik lehet mert nagyon gyors volt. Egy 1-1,5 centis seb lett a helyén, vizszintesen(talán inkább karmolás) amiből elkezdett folyni a vér kicsit. Bementem lemostam többször is majd betadinnal kezeltem. Nem piros és nemis fáj de utána olvastam hogy komoly betegséget is elkaphatok... a cicánk nincs beoltva, kinti macska így most kicsit félek. Nem hiszem hogy mély a seb de azért is félek mert nem messze az főeremtől karmolt meg. MIt tegyek?

20/F



2017. máj. 22. 19:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Most már piros kicsit...
2017. máj. 22. 19:45
 2/7 anonim válasza:
Erősen fertődlenítds le a sebet!
2017. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szántóvető ***** válasza:

kiskoromban párszor karmolt meg macska,nem csináltam a sebbel semmit,meggyógyult és kész.

"Lehet bajom?"-lehet.

2017. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha elfertőződik a sebed, akkor menj el az orvoshoz.

Mindig le kell mosni, majd fertőtleniteni a friss sebet.

Engem is sokszor megkarmolt, semmi bajom nem volt vele.

2017. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért de állandóan azon jut eszembe amit egyszer láttam tvben műsort hogy egy nőt megkarmolt a cica és valami kórokozó felment az agyába.. fájt a feje és megvakult az egyik szemére is... biztos hülyeség de sajnos ez bennem maradt
2017. máj. 22. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem sokszor megkarmolt és soha nem lett semmi bajom, fiamnak viszont macskakarmolási betegsége lett, láz, mirigyek beduzzadtak, elég ijesztő betegség, de magától gyógyul általában. Mivel 20 éves vagy, így lehet nem ártana egy tetanusz oltás, mert már nem vagy védett.
2017. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megvakulni nem fogsz, ettől nem kell tartanod. A macska-oltások az állat egészségét szolgálják, az ő túlélési esélyeit növelik: [link]


Egyedül a veszettség az, amire van védőoltás, de ennek hiányában elkaphatod a cicától. Ennek a veszélye viszont ugyancsak igen kicsi.


A macskakarmolási betegségnél, a seb erős duzzadása vagy fekélyesedése jellemző, ami több hétig is fennállhat. Nyirkócsomómegnagyobbodás figyelhető meg és fejfájással, lázzal jár. [link]


Amitől valóban tartanod kéne kijárós macska esetében az egyrészt a tetanusz, ahogy azt már előttem is említették és a bolhásság, férgesség, gombásság,kullancsok egyéb élősködők, paraziták. Ezeket karmolás nélkül, egyszerű simogatással is elkaphatod, ha a cicus nincs kezelve. Adjátok be neki az oltásokat, 3 havonta féregtelenítsétek és kapjon kullancs és bolha elleni cseppet (NE NYAKÖRVET, fennakadhat, megfulladhat benne)! 20 évesen lehetsz olyan felelősségteljes a kisállatod iránt, hogy elviszed orvoshoz.


Mit tegyél? 1. Ne pánikolj! 2. Ha a seb csúnya, nem gyógyul, belázasodsz, fordulj háziorvoshoz! 3. Vidd el a macskádat állatorvoshoz, oltasd be, féregtelenítsd és bolhamentesítsd!


Engem kismillió utcai macska karmolt és harapott már meg, arcon is (gyakran foglalkozom kidobott macsokkal) eddig több, mint 10 év leforgása alatt 2 esetben szereztem tőlük fertőzést, mindkét alkalommal bőrbetegséget (és azoktól a cicáktól sejtettem is, hogy elkaphatok vmit, mert nagyon rossz állapotban voltak). Nem térítgetni akarok, de tudom miről beszélek. Az emberek többsége nem a valós problémáktól fél, hanem ilyen butaságtól, amit a TV-ben látnak, hogy meg lehet vakulni a cicától... Inkább a kullancsoktól, férgektől félnének! Ez a valós probléma és nagyon könnyű lenne megelőzni, még mielőtt megvan a baj.

2017. máj. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!