Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Milyen érzés ha eltörik valamid?

~GekkóNiki~ kérdése:

Milyen érzés ha eltörik valamid?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy „rossz", meg „szar".

Milyen? Bezsibbad először és aztán kezd fájni, vagy elsőre belenyilal a fájdalom és utána lesz „jobb"? Nagyon megijedtél amikor eltört valamid? Hogy történt? Mid tört el? A körülötted állók hogyan reagáltak? Fájt amikor feltették a gipszet? Hány napig fájt nagyon?

Nagyon érdekel mostanában ez a téma, mert még soha nem tört el semmim.



2017. jún. 12. 20:46
 1/7 anonim válasza:
0%
Eltörjem a kezed?-)
2017. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne törd el a kezem, a kérdésre válaszolj lehetőleg.
2017. jún. 12. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már volt pár törésem. Szúró, éles fájdalom szokott lenni, ami nagyon durván tud fokozódni, ha mozgatni próbálod az érintett testrészt (pl. ujjadat) vagy próbálsz ráállni a lábadra.


Én annyira nem ijedtem meg, sejtettem, hogy "na ez most alighanem eltört", de ennyi.


A gipszelés nem fáj és utána a törött végtagnak is jobb, mert a gipsz rögzíti, már nem fáj annyira utána. A gipsz először meleg, mikor felteszik, aztán 1-2 napig olyan nyirkos érzés, amíg ki nem szárad.

2017. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Pont a napokban írtam máshová, szóval bemásolom:


Február elején elestem a robogómmal, elcsúsztam egy kis lejegesedett részen, max 20km/h-val mehettem, de valahogy sikerült rosszul esnem és a lábam kifordult. Először amikor a földön voltam, nem is éreztem komoly fájdalmat, ezért az volt az ösztönös reakcióm, hogy felálljak. Meg is próbáltam, de amint a bal lábamra helyeztem volna a súlyomat, recsegést/ropogást éreztem belül, és visszarogytam a földre. Ekkor jött a fájdalom is, ami először éles volt és nagyon durva, utána meg átváltott ilyen állandó de durva tompa fájdalomba. Biztos ismered azt a tompa állandó fájdalmat, amikor az ember foga fáj. Na ez hasonló, csak az ember lábában.

Nem sírtam, de eléggé kész voltam ott a hideg aszfalton. Rögtön tudtam, hogy eltört a lábam, és amikor jöttek emberek segíteni, már tényként tudtam közölni.

Jöttek a mentők, aztán adtak Dinitrogén-oxid gázt, amitől teljesen betéptem, de a fájdalmat akkor is éreztem sajnos, csak kicsit máshogy. Az kórházba vezető út borzalmas volt, minden egyes gödörnél, majd összecsináltam magam, de még panaszkodni se tudtam, mert annyira kész voltam a gáztól.


Aztán a kórházban kiderült, hogy közvetlenül a térd alatt a sípcsont felső ízületes része többszörös szilánkos törést szenvedett, továbbá eltört a szárkapocs-csontom is.


Szóval ennyi. Remélem átadhattam az élményt valamennyire. :D

Utána persze volt 2 műtétem is, és még mai napig nem tudok járni rendesen. De ez már más téma.


Gipszet nem kaptam, viszont helyette először egy ilyen szép kis fémszerkezetet: [link]


Utána később meg belülre titánlemezeket, és 14db csavart.



Régen gipszelték a csuklómat, gipszel csak az a probléma, hogy rohadt meleg van alatta, és sokszor viszket, amit vagy nem lehet megvakarni, vagy csak nehezen.

2017. jún. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly nyáron tört el a bokám biciklizés közben. Állóhelyből borultam oldalra (le akartam tenni a lábam, hogy megálljak, de mint kiderült, amit én füves útnak néztem, az valójában egy növényekkel benőtt árok volt, csak azt a sötétben nem láttam). Reccsent egyet a bokám, de nem fájt olyan "beszarósan". Ráállni viszont eleinte nem is tudtam. A Párom volt velem, kicsit megijedt, hogy mi történt, de ennyi. Kocsival hazavittek, mikor kiszálltam, tudtam sántikálni rajta, beborogattam, másnap pedig óvatosan tudtam rajta sétálni, bár be volt dagadva, és kicsit ingatag is volt. Én teljesen abban a hitben voltam, hogy csak megzúzódott (korábban nem tört el semmim), úgyhogy bokamerevítőben sétálgattam, még egyszer a busz után is futottam :D Meg Balcsira is lementünk a Párommal (vonattal). Rá egy hétre egyéb okok miatt betértem a háziorvoshoz, és megmutattam neki a lábam, aki mondta, hogy biztos ami biztos, csináltassak egy röntgent, és menjek be vele az sztk sebészetre. Két óra múlva gipszben toltak ki a rendelőből. 10 napig volt fekvőgipszem, majd, mivel kezdődött a suli, ráadásul az első évem az egyetemen, könnyített gipszet kaptam (tulajdonképpen egy szilárd műanyag gipsz jól kibélelve). Ez 3 hétig volt rajtam. Bazira lefogyott a gipszes lábam, mire levették, aznap a sok sétától jól be is görcsölt a vádlim (jobban fájt, mint mikor eltört a bokám). Az alatt a kb. 6 hét alatt végig véralvadásgátlót kellett injekcióznom magam, hogy elkerüljem a mélyvénás trombózist.

A levétel után gyógytornára kellett volna mennem, de nem mentem. Anélkül is rendbe jött a lábam, visszaizmosodott, rendesen mozog a bokám. És megspóroltunk 100e Ft-ot.

A legrosszabb az egész idő alatt a fekvőgipsz volt, ágyhoz voltam kötve, mankóval kellett járnom, ráadásul ha kimentem mosdóba, a gipsz súlyától egy perc alatt bevörösödött a lábam. Na meg az sem volt kellemes, hogy a gipszre csak egy 45-ös férfi cipőt tudtam felhúzni (a könnyített gipszen nem lehet úgy "szabadon" sétálni, mint a hagyományoson, és erre nem is lehet azt a talpat rárakni), és elég hülyén néztem ki, tekintve, hogy nő vagyok, és 39-es a lábam. :D Na mindegy. Ez az én sztorim, bocsi, hogy hosszú lett, de remélem mindenre választ kaptál.

2017. jún. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Annó a kezem tört el (a felkarom) 30 éve. Furcsa volt, először remegett, mozgatásra fájt, és olyan furcsán mozgott. Nyugalmi állapotban nem fájt, ezért abban reménykedtem, hogy csak repedés vagy ficam. De az ápolónő a balesetin (ismerősünk) már ránézésre azt mondta, hogy ez bizony törés! A röntgen őt igazolta. Így jött a gipszsín és egy hét múlva a teljes gipsz.

A gipszelés nem fájt, de volt egy másik srác, akinek rosszul kezdett összeforrni, így újra el kellett törni, neki nagyon fájt. (Nem maga a gipszelés, hanem a törés.)

2017. jún. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
92%

Hehe :)

Én azt tanácsolom hogy ne érdekeljenek a törések mert bevonzod magadnak :). Régen engem is érdekeltek:) milyen érzés, mennyire fáj, kibirom e... Stb stb stb.

Fociztunk haverokkal és az eggyik srác akkorát rárugott a cipő órával a sípcsontomra hogy viccen kivűl hallottam ahogy eltörik a csont. Egyből összeestem. :D ültem ott aztán jött a mentő, egy kis mütét következett. Aztán gipszelés, utánna haza. De ez már vagy 5-6 éve. Régen amikor downhilleztem ott nagyon sokat estem. Megrepedt kb az osszes lábujjam, kézujjam, csuklom. Zuzodott a bokám.

Nekem a sipcsonttörés fájt a legjobban igazábol. Égető, szúró, nyilaló, lüktető hasító fájdalom a sipcsontodnál. Gondolhatod milyen jo :D A többi kibirható. A zuzodások, repedések, szerintem nem mindig vészesek. Kinek milyen jo a fájdalomküszöbe :).

Egyébként ne legyél rá kiváncsi mert tényleg bevonzod magadnak ! :)

2017. jún. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!