Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokasérülésből felépülés,...

Bokasérülésből felépülés, fáslizás? Segits, ha tudsz?

Figyelt kérdés

14 napja túlerőltettem a bal bokámat, nappal is éreztem benne enyhe fájdalmat, estére kifejezettebben, akkor már kényelmetlen volt ráállni. Itt jöttem rá, hogy ezt komolyan kell vennem. 3 napig nem álltam rá, pihentettem.

Nappalra fásliztam, éjszakára nem, éjszaka nagypárnával megemelt lábakkal alszom. 4. nap picit a sarkamra ráálltam, 5. nap kicsit járkáltam, muszáj volt. Nem fájt. 6-7-8.nap nem álltam rá, max picit a sarkamra pihentetés.

9. nap a lakásban picit rálépkedtem a bal sarkamra is. 10. nap: a lakásban közlekedgettem a bal lábamra óvatosan rálépve.

11-12-13.nap kicsit sétálni is elmentem.


Bedagadás kicsit szokott lenni a nap végére, a lábujjaim kicsit dundibbak ahogy kilóg a fásliból, reggelre le szokott menni.

Elszíneződés nem volt.


Ma volt a 14. nap, nem mentem sehova, de picit takarítgattam (muszáj), néhány tornagyakorlat óvatosan, nem lábra, az csak maximum valamennyit támasztott - a sarkam. Aztán egy adag számítógépezés után, mikor felkeltem, és ráléptem a bal lábamra, fájdalmat éreztem a bokámban belül. Fásliban volt, mint ahogy mindig napközben. Azóta ma nem léptem rá a bal lábamra, megijedtem nagyon.

Mennyi ideig ne lépjek rá?

Honnan tudom, hogy visszarövidült vagy helyteállt a sérült bokaszalagom?

Tudom, hogy túl sokáig nem ráállni sem jó, a letapadások miatt.


Ha értesz hozzá, van tapasztalatod, túl vagy hasonlón, írj!

Maximálisan megtenném, ha tudnám, mit tegyek!



2017. jún. 22. 21:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha írjak még valami infót, kérdezz!
2017. jún. 22. 21:06
 2/5 A kérdező kommentje:
És milyen szorosnak kell lenni a fáslinak? Ezt hogy tudom leellenőrizni, hogy megfelelő-e?
2017. jún. 22. 21:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Ma sem léptem rá a bal lábamra, ti mikor tennétek a helyemben?
2017. jún. 23. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elmennék orvoshoz.
2017. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahhoz rá kellene lépni a bal lábamra is, nem?
2017. jún. 25. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!