Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » SOS! Kell tetanusz elleni oltás?

SOS! Kell tetanusz elleni oltás?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel megkarcolta a kezem a ventillátor alja, amin nájlon volt és nagyon koszos volt. A karcolás talán egy óráig látszott, piros csík. Kell oltás? Ti mennétek? vagy már elkéstem és megfogok halni? 19 éves vagyok, olvastam, hogy 21 éves korig véd a 11 évesen beadott. mit gondoltok, nagyon félek...
2017. jún. 25. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Emlékeztető oltás nélkül mit sem ér a 8 éve beadott oltás. De már késő, hiszen tegnap történt az a rettenetes baleset, már benned a fertőzés. Sajnos elbúcsúzhatsz a kezedtől ha nem akarsz meghalni!


Tényleg ennyire hülye vagy 19 évesen?

2017. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tetanuszt egy talajban élő baktérium okozza. Nem hiszem hogy ilyen baktérium volt a ventillátoron... :D Meg inkább a mély, szúrt sebek veszélyesek, nem ezek a felületi karcolások...

A 11 éves korban beadott már rég nem véd. Ha szükség lenne rá, 72 órán belül megkaphatnád a tetanusz oltást, de neked nincs rá szükséged.

2017. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy karcolást elég ha betadinnal lefertőtlenitesz.
2017. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!