Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leégtem, nagyon! A hátam....

Leégtem, nagyon! A hátam. Hogyan fürödjek? Szabad áztatni magam? Vagy gyors langyos zuhany? Ilyenkor rossz a víz a bőrnek, ha több ideig benne vagyok? Tippek? Nagyon húzódik, mintha eleven lenne.

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Csak enyhíteni tudod. Zsíros krémmel kend. Hideg vizes fürdő nyugtatja, de sajnos tovább is szárítja. Mehet jegelés is. Mondjuk hátra egyedül nehéz
2017. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A hideg víz jólesik neki, de nem a jéghideg. Hideg-langyos vízzel zuhanyozd vagy ilyen vízbe feküdj bele.

Sokáig ne áztasd, mert még jobban kiszárad.

Kend be napégésre való krémmel.

És természetesen ezután jobban vigyázz.

Az alvás lesz nehéz pár napig, mert minden mozdulatnál fájni fog.

2017. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! :)

Panthenol Spray-t használtam, de az már nem segített rajtam. Kedden égtem le. Aztán persze beszéltem a dokimmal, mert már nagyon fájt, csak ezt nem kérdeztem meg tőle. Gyulladásban van. Antibiotikumos krémmel kell kennem + fájdalomcsillapítót kell szednem. Péntek van, de még nagyon fáj. Eddig nem sokat javult sajnos. Nagy butaség volt tőlem, mert extra fehér és érzékeny a bőröm.


Utólag mit segt a naptej?

2017. jún. 30. 13:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Oh, avagy napégésre való krém/spray. Nem kól olvastam. Használtam, avonos after sun spray-t. Szerintem nem nagyon segített. Olyan kell már, ami leveszi a fájdalmat, gyulladást.
2017. jún. 30. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen akut égést nem tudod teljesen csillapítani. Idővel elmúlik, de ezt ki kell bírni. Jegelés segítene, amíg fent van a jég, de hátra lehetetlen. Nekem tavaly égett meg így a mellkasom. Úgy viszketett a 2. napon, majd megőrültem, utána szép lassan elmúlik
2017. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, nekem sem az első ilyen esetem, hogy így jártam. Hát, valami borzalom. Alig várom, hogy vége legyen. Most épp nem fáj, pedig nagyjából a krémet lemostam, miközben ázott. Persze csak finoman a kezemmel, semmi tusfürdőt stb nem használtam. Kibírom, csak más bajom ne legyen. Célzom a káros sugarak hatásaira.
2017. jún. 30. 15:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha korábban nem lett más baj, akkor sanszos, hogy most sem lesz. Ehhez érzékeny bőr, nagy anyajegyek, stb. kellenek
2017. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az érzékeny bőr stimmel. Bár a káros sugarak ugyanúgy hatnak a világos bőrre, mint a barna bőrre. Tehát nem növeli az esélyeket az, hogy fehér a bőröm.
2017. jún. 30. 15:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is írtam ilyet
2017. jún. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, nem is amiatt írtam :)
2017. jún. 30. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!