Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörhetett a nagylábújjam...

Eltörhetett a nagylábújjam (öreg újjam)?

Figyelt kérdés
Ma történt hogy otthon a vizes csempén elcsúsztam, és ahogy estem a lábam bele ment a falba. Magyarul jól bevágtam a lábujjam. Egy pár óra elteltével fájni kezdett, de nem vészes, csak kicsit zavaró. Egy kicsit megdúzzadt talán (azért talán mert egy fél éve el volt törve ennek a lábujjnak az alsó része, és így máshogy néz ki(az műtve volt)). Mozgatni tudom csak nagyon korlátozottan (fél éve is tudtam). Kórházba azért nem mentem mert még nem vagyok benne biztos hogy eltört. Szerintetek eltörhetett és érdemes bemenni röntgenre?

#törés #Öregujj
2017. júl. 27. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
simán eltörhetett, pláne ha már amúgy se volt teljesen egészséges. jobban jársz ha bemész a traumára. legfeljebb azt mondják hogy minden rendben, de legalább megnyugszol. jobbulást
2017. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, eltörhetett.

De azért az gyakran jár nagy mértékű duzzanattal, és durva elszíneződéssel. Szóval ha ezek nincsenek meg, akkor max kicsit megrepedt, de lehet, hogy csak zúzódás.


Amúgy, amennyiben nincs nagyon durván elmozdulva a csont a lábujjadban, akkor nem csinálnak vele semmit. Max hozzákötik a másik ujjadhoz, de legtöbbször ezt sem szokták. Szóval igazából ha nem akarsz táppénzre menni, tök felesleges elmenni.

2017. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!