Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért nem tudok ráülni a...

Miért nem tudok ráülni a sarkamra?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok mozgási tréningen veszek részt, és azt vettem észre, hogy egyszerűen képtelen vagyok ráülni a sarkamra, a térdem megállít egy idő után....miért lehet ez?

És esetleg tudnátok olyan konkrét gyakorlatokat, ami segítenek nekem? Nyújtások stb.

Olyan pályára készülök, ahol számít a mozgás illetve tánc, így nagyon fontos lenne ezeket tudnom.

A válaszokat köszönöm 😊



2017. okt. 4. 19:38
 1/1 fenui válasza:

És akkor mi történik? A levegőben megállasz és nem fáj semmi, és sokáig úgy tudsz maradni??

A legkézenfekvőbb a nyújtó combizom nyújtása, illetve a lábfejhajlítóé. Az elsőt legjobban úgy tudod nyújtani, hogy fél térdre állsz, az első lábfejedet kicsit előrébb minthogy a térded derékszögű legyen. Aztán felemeled a hátsó lábadat térdből hajlítva, és a hátsó lábaddal megegyező oldali kezeddel húzod a feneked felé. Aztán a lábszáradat a fenekednél tartva, lassan előre-lefelé nyomod a csípődet. Érezni fogod, garantálom.

A másikat a leghatékonyabb úgy, hogy ráülsz a sarkadra,majd a térded mellé rakott kezeddel felnyomod a térdeidet, közben nem dőlsz előre! Kb a lábujjaidon fogsz ülni, azt kell érezned.

2017. okt. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!