Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy kell ezt a fajta kötést...

Hogy kell ezt a fajta kötést kezelni?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy nem rég volt egy sürgősségi rutin műtétem durva körömbenövésre, el is kezelték és második nap van azóta. Azt mondták, hogy ma kötést kell cserélni, szóval megoldottam, beáztattam levettem a kötést eddig nem volt nehéz. de volt a köröm két oldalán két géz lap tele nyomva betadinnal. Ha jól emlékszem azt mondták, azt is cserélni kell, gondolom, nem maradhat benne sokáig. szóval kihúztam, rá csepegtettem a sebre egy pár csepp betadin-t amennyit szoktak, majd újra bekötöztem már lazábban, de olyan géz lapot nem raktam bele megint. A nagy lábujjról van szó. Gondolom, hogy csak a műtétnél helyezik ezt a kis szövetet bele, hogy egy napig ne legyen baj. Szóval a kérdés az lenne, hogy ezzel minden rendben van így lekezelve és nem lesz baj, vagy valamit kellett volna vagy nem kellett volna csinálnom? válaszaitokat előre is köszönöm :) (azért kérdezem, mert nem nagyon vagyok otthon az ilyenekbe, ne legyen fikázódás kérlek.)

2017. okt. 12. 19:58
 1/1 A kérdező kommentje:

a választ azért kiírom, ha valakinek aki rá talál erre, szüksége lenne a válaszra.

Igen elég volt csak levenni, és ásztatni kamillában, majd naponta újra kötni, de ez a fajta seb nagyon gyorsan egy hét alatt már úgy begyógyul, hogy szinte érezhetetlen, már simán mozogsz vele, két hét múlva meg már csak a varak maradnak meg aminek már hosszabb idejű a leesése, pontosan még mindig nem tudom megmondani lassan egy hónapja nem hullott le. elő kezelése semmi mód nincs sajnos, viszont a köröm körkörös vágása elég nagy esélyben hozzá járul ehhez. A széleket, meg a köröm mögé jobb bal oldalt nem szabad levágni.

2017. nov. 4. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!