Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gyomortükrözés komplikáció?

Gyomortükrözés komplikáció?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel voltam gyomortükrözésen. Nem voltak hajlandók altatni pedig kértem,mert tudtam hogy rángatózni fogok. Csak leszedáltak,tehát ébren voltam. Csak a végére emlékszem mikor az orvos iszonyatosan erőlködött hogy ki bírja húzni az endoszkópot.Hazajöttem,aludtam,közben elmúlt az érzéstelenítő hatása, azóta(2napja)iszonyú nehezen nyelek,fáj,minden nyelésnél olyan mintha a gégefedőm belefúródna a torkom hátsó részébe. Nem tudom hogy normális-e,de borzasztóan ijesztő.

2017. okt. 24. 21:38
 1/5 Poris2000 ***** válasza:
100%
A gyomortükrözés nagyon gyakran jár a hangszalagok gyulladásával, ez általában a beavatkozás közbeni sok nyelés és öklendezés eredménye. Teljesen normális, nekem is volt a gyomortükrözés után, 3-4 nap alatt teljesen, vagy majdnem teljesen el fog múlni. Jobbulást!
2017. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egyáltalán nem normális így. Én is kaptam 5mg Dormicum injekciót,de nekem se kép se hang. Mintha semmi sem történt volna ,utána sem éreztem semmit.
2017. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most csináltak gyomortükrözést, de nem volt semmi probléma. Nem is tudom elképzelni, hogy miért nem tudták kihúzni simán az endoszkópot. Ez egy vékonyka vizsgáló eszköz. Nekem érzéstelenítés és altatás nélkül végezték el. Menj szerintem el ezzel orvoshoz!
2017. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Poris2000 ***** válasza:
100%
Ha nem múlik 3-4 nap múltán sem, akkor tényleg érdemes orvoshoz fordulni, de addig úgyis csak annyit fog mondani, hogy ez így normális, ha meg nem múlik, egy hét múlva jöjjön vissza. De amint említettem, ez normális, alap esetben a gasztroszkópiáról szóló felvilágosítás során ezt el kellene mondani, de a túlterhelt egészségügyben ez nem mindig történik meg. Valóban, ez a "mellékhatás" nem mindenkinél jelentkezik, de nagyon sokaknál igen, történetesen nekem is volt ilyen, 3-4 nap alatt el is múlt, de addig valóban kellemetlen. Esetleg a mézes, meleg tea iszogatása felgyorsíthatja a gyógyulást, és mérsékelheti a tüneteket. Kitartást, jobbulást!
2017. okt. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, 3 nap után jól voltam egyébként. Csak rendesen megijesztett,mert az orvos tényleg nagyon barbár volt.
2017. nov. 15. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!