Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Derékfájás mikor múlik már el?

Derékfájás mikor múlik már el?

Figyelt kérdés
Kb. két hete húztam meg derekam földharc edzés közben, egy bukfenccel. Azóta kisebb terhelésekre is megfájdult a derekam, adtam több mint egy hét pihenő időt. Orvos írt fel Afflamint,midetont, meg külsőleg valami fájdalomcsillapítót. De egyenlőre olyan,mintha sosem akarna már elmúlni, kisebb erősítés közben is érzem a fájdalmat, és nagyban akadályoz. Mit csináljak? mitől,mikor lesz már újra a régi? kérem segítsetek! vissza kell már mennem edzeni.

2017. nov. 4. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt gerincsérvem és ideget is nyomott mert a bal lábujjaim majd lábfejem is zsibbadni kezdett. Amikor egy rossz mozdulattól erősen megfájdult, az ágyamba mély nyugalomba helyeztem magam és kb. 2 napos pihenés után a fájdalom elmúlt. Majd a "Tudás hatalom" mondás látszott ebben az esetben is bejönni, mert a neten rátaláltam Bene Máté Zoltán gerinccel kapcsolatos ismeretanyagaira, YouTube videókon is. Úgy látom megújult a honlapja: [link]

Abbahagytam a görnyedt ülést, mivel az enyhe túlsúlyom tehernek számított a porckorongok számára. Helyette azt csináltam amit diákkoromban is ösztönösen fekve tanultam, fekve interneteztem. Ha mozgásra vágytam akkor persze túráztam nagyokat a vadonban a jó levegőn. Ma már nem kezd fájni akkor sem ha például hobbi kertészként kapálok. Előtte 1 percet nem bírtam kapálni. Fájdalomcsillapítónak még a gondolata sem jöhetett szóba számomra, elhiszem hogy az orvosok többet tudnak a gyógyításról mint én mérnökként, de ebben az esetben a fájdalomcsillapító jól átverné a testet. Mert azt üzenné hogy nem fáj a gerinc tehát nincs baj ezért bármit lehet vele csinálni. A fájdalom üzenete nem az ebben az esetben hogy kémiai szerekkel meg kell szüntetni. Hanem az hogy más életmóddal elő kell segíteni hogy meggyógyuljon a gerinc, mert nincs rendben hisz fáj. A gyógytorna sem mindegy. Például az előre hajolva történő súlyemelést el kell felejteni. Bene úr is a terepen történő gyaloglást javasolja gerinc erősítőnek. Ahogy ő is fogalmazott, a természet terepjárásra tervezte az ősembert és nem net előtti görnyedésre. Még annyit hozzátennék és tényleg befejezem, hogy az ilyen és hasonló tudást tanítani kéne már általános iskolában. Amit Bene úr is tanít ismereteket. Mert az egészséges gerinc a tét. Hibás az a nézetünk hogy ha meghibásodunk akkor felhívjuk a TB-t és a szervizben rendbehoznak minket. Egy autókrossz versenyen is az az igazi ha a sofőr egyben profi autószerelő is, tehát az öngyógyítási ismeretek fontosak.

2017. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
csontkovács, hillvital mestebalzsam.
2017. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!