Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Laterális meniscus szakadása...

Laterális meniscus szakadása és műtétje volt már valakinek? Ez a ritkább.

Figyelt kérdés
Javaslatokat szeretnék kérni azoktól, akik már átestek ilyen sérülésen. Volt már két műtétem, mert mindig elakadt a térdem a felrojtozódott porcszalagtól. Egy ideig jó volt, aztán - orvos szerint is - egyre vékonyabb lett a külső szalag, a belső pedig laza (xláb) évente elakad, vagy elmozdul a térdízület. Szedek porcépítőt szinte állandóan, három hónapos kúra után már csak egy hónap szünetet tartok. Na, akkor érzem meg igazán, hogy nem tart a porcszalag. Most is kiment, és ilyenkor borzalmas fájdalmat érzek. Hónapokig tart, mire rendbe jön. Mivel tudnék javítani az állapotomon?

2017. dec. 27. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy kérdezek, de mi történt pontosan? Olyan, hogy porcszalag nincsen. Van porc és szalag, a kettő nem ugyanaz. A meniscus porc, szalag van a térdízületben több is (oldalsó, kereszt, etc).


Az orvosod tud szerintem erre a legjobb választ adni neked. Túl sokat nem tehetsz (nincsen semmilyen csodakúra), viszont aki látta a leleteidet többet tud mondani. Nem vagyok még orvos, csak orvostanhallgató, de a jelenlegi eszemmel (ha jól értem, amit írsz, mert nem egyèrtelmű számomra) egy olyan térdrögzító segíthetne, ami adott szögben fixálja a tèrded. Ha az a gond, hogy nem elég stabil az ízület ès ezért sérül a meniscus, gyógytornával lehet eajta segíteni. Illetve ha annyi nagy fokú az x láb, hogy ez a probléma, erre is létezik műtéti megoldás.

20/L

2017. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves orvostanhallgató. Igen, rosszul fejeztem ki magamat, mert a neve porcgyűrű. Az orvosom nagyon jó, rendes, kedves, segítőkész, de többet szerintem nem tud értem tenni, mint, amit tett. Ő porcépítő szedését javasolta, és kerékpározást, mert utóbbi erősíti a combizmokat. Hogy milyen fokú az xláb, azt nem tudom megítélni. Most nem megyek el, mert már nélküle is tudom, hogyan kezeljem a sérült lábamat. Jegelés, krémezés, gyulladáscsökkentés. Fenti kérdést azért tettem fel, mert reméltem, hogy van valaki, akinek ezt a folyamatot sikerült megállítani. Évről-évre rosszabb, nehezebben épülök fel. Azt gondolom én is, hogy tényleg kellene állandóan viselni valami térdrögzítőt.
2017. dec. 29. 20:22
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszadónak még leírom, hogy mi történt. Sok évvel ezelőtt - szerintem a sok guggolás és térdelés után - kiment a helyéből a bal térdem. Én ijedtemben visszatettem. Viszont fájt egész délután és éjszaka. Pár hétre rá, szintén guggolásból való felállás után úgy elakadt a térdem, hogy nem tudtam a lábam kiegyenesíteni. Egyből mentem a baleseti sebészetre. Gipszet kaptam. Akkor történhetett a felrojtosodás. Rá két évre megműtötték a térdemet, artroszkópos eljárással. Sajnos rá félévre ráestem, megbotlottam a sötétben. Két hónap múlva újra elakadt, és évről-évre ismételten előfordult. A sok guggolást és térdelést a kertben követtem el borsószedés közben.
2017. dec. 29. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


(1es válaszoló vagyok.)

Kerékpár tényleg nagyon jó, könnyű fokozaton tekerve nem terheli az ízületet, viszont a mozgás miatt segít abban, hogy több ízületi folyadèk termelődjön, illetve ahogy írtad, erősíti a combizmokat.

Szabad megkérdeznem, hány éves vagy?

A magyarázatot köszönöm, így már jobban értem a problémát. Egy gyógytornásszal szerintem mindenképp érdemes lenne konzultálni, ha már az orvos nem tud többet mondani. Esetleg beszélni egy másik orvossal is, csináltatni más helyen MR-t, megnézni az ízületet AS tükrözéssel. Mert ha a porc fel van rojtozódva/sérült, akkor azon szerintem lehet segíteni.


20/L

2017. dec. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszadónak. Köszönöm a segítséget, hogy időt szántál rám. Megfogadom a tanácsodat, és gyógytornászt fogok keresni, és van másik orvos is kilátásba. A koromat nem mondom meg, mert sok. Nagymama korban vagyok. Üdvözlettel.
2017. dec. 31. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok megint:

Utólag elnézést a kérdésért, de igazából kaptam választ. Tudom, hogy a gondolata is nagyon rosszul hangzik, de ha semmi sem segít ès nagyon rontja az állandó fájdalom az életminőséget, esetleg a protézis is szóba jöhet. Persze erre rálátása csak a kezelő orvosnak van, és ő is valószínűleg csak akkor fogja javasolni, ha már semmilyen más megoldást nem lát.

Székedfehérvárról dr. Mohácsi Jánost ajánlom meleg szívvel, még akkor is megéri elutazni Székesfehérvárra, ha egyébként eléggé messze van. Neki minden eszköze megvan ahhoz, hogy jól diagnosztizáljon, és a lehető legjobb megoldást javasolja.

Sok szerencsét mindenhez!

20/L

2018. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszadónak. Nagyon köszönöm a tanácsot. Székesfehérvár hozzánk 25 km-re van, tehát közel. Fel fogom keresni az ajánlott orvost, mert ez az állapot eléggé elkeserítő. Üdvözlettel
2018. jan. 2. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!