Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Volt meniscus serulese es...

Volt meniscus serulese es mutetje valakinek? Es ha igen meselne, hogy milyen volt a mutetje es a gyogyulas mennyi ideig tartott?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha magyarul írod könnyebben rálehet jönni hogy térdporc pótló műtét a "meniscus serulese". Nekem nem volt de egy ismerősömnek 7 éve igen. Idén vissza kellett mennie valami csavarokat állítgatni a kórházba . Jó pár hétig mankóval járt lehet volt hónap is nem emlékszek pontosan.
2011. ápr. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Üdv! Nekem volt 3 hete. Az előző válaszadó meg nem összekever dolgokat. A térdben van az ún. meniscus és van az ún. üvegporc. Ez utóbbit valóban lehet (valamelyest) pótolni pl. mozaikplasztikázni, a meniscusszakadást viszont nem lehet pótolni. Itt kétféle műtéti megoldás jöhet szóba, vagy kiszedik a szakadt részt (resectio), vagy pedig visszavarrják. Ez utóbbit csak akkor csinálják, ha jó vérellátású az adott rész, és friss a sérülés. Nekem 1 év után derült ki, hogy kosárfül-szakadásom volt a meniscuson, így nem lehetett visszavarrni, elhalt. Ez még októberben volt, akkor kiszedték nagyjából. Egyéb okból kellett mankóznom 1 hónapig, nem terhelhettem. Februárban ismét műtötték, ekkor is meniscussal, a műtét után másnap ráállhattam a drénkivétel után. A 3. számú meg most volt, teljesen leszakadt 1 cm-es darabka szabadult el. Alapvetően egy sima meniscusszakadás nem nagy műtét, 20 perces altatásban v. helyi érzéstelenítésben, 3 nap kórház max, és azonnal terhelhető, ha eltávolítják. Ha a szakadt részt visszavarrják, akkor hetekig mankózni kell, meg rögzítőt hordani. Én a jövő héten elkezdhetek futni, a műtét utáni 4. héten, bár most is volt 1 hét tehermentesítésem, de ez nem szokványos.
2011. jún. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!