Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi baja lehet a hátamnak?

Mi baja lehet a hátamnak?

Figyelt kérdés
Már egy ideje fájdogál és bármilyen egyszerű mozdulattal roppan egy nagyot. Néha késztetést is érzek arra, hogy kiroppantsam mert van, hogy már az esik jól, de van mikor úgy kiroppantom, hogy 1 percig mozdulni sem tudom. Valamint jól esik ha lefekszek még a földre... Ez normális dolog egyáltalan? 14/L

2018. jan. 17. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
En elso korben elmennek vele ortopediara es ha a doki ugy iteli akkor csontkovacs vagy amit a doki mond. Fontos a doki nekem is csak az ortoped foorvos vette eszre a gerenccsavarodasomat. Pedig 16 ev alatt latott sokszor a haziorvos meg suliorvos es egyebek.
2018. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Röntgeneztesd meg!
2018. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1 Neked mit mondott a doki?

Mert, ha annyira fontos, akkor leírhatnád

2018. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en esetemben azert volt fontos mert igy veletlenul se kezeltek felre. Nalam ugy indult az egesz hogy ha levegot vettem nem tudtam fejre venni elkezdett szurni a hatam. Mar volt tudogyulladasom igy tudtam hogy milyen, ezert elmentem vele a hazi orvosomhoz. A hataszurassal mire odajutottam a dokihoz mintha huzott is volna a melkasom meg a hatam, fajt a torkom es a tobbi szokasos taknyom nyalam egybeszakad, de ezek mar csak kesobb lettek. Es mivel a tobbi tunet tenyleg elenyeszo volt igy kb 3-4 napot vart hogy a tudom milyen lesz utana meg elkezdek e kohogni de semmi. Gyanakodott tudo meg mellhartyagyulladasra is, de annyi ido elteltevel se produkaltam azokat a tuneteket amiket o vart volna ezekhez es aggasztotta a dolog a dokit igy elkuldott mellkasrontgenre. Az nem mutatott semmit, igy a kovetkezo talalkozasunknal rogton vervetelre kuldott, mert abbol latszik hogy a szervezetemben van-e gyulladas. De az se mutatott semmit, ugyhogy mondta keressek meg egy ortopediat. Honapok mulva kaptam csak idopontot kozben meg a hatam mindig fajt es ha levegot vettem meg kegyetlenul szurt is, kb allni meg ulni se tudtam es sugarzott a csipombe is. De ez kb 1,5 het eredmenye lett. Mamam meg megszerezte a foorvos maszek szamat es mondta hogy ugorjunk be a korhazba hozza munkaidon kivul. Es o vette csak eszre hogy tenyleg egy nagyon enyhe gerinccsavarodasom van es az egesz hatfajas meg szuras azert volt mert el volt mozdulva egy csigolyam. Kozben a hazidokim meg jott a hulyesegevel hogy biztos halucinalok. Na szoval a vege az lett hogy egy jo csontkovacshoz elmentem visszapakolta mindenem a helyere atmasszirozta a hatam es minden jo lett. Ugyhogy a tudo meg a mellhartyagyulladastol eljutottunk a tenyleges gondig egy felsoleguti virus es a gerinccsavarodas miatt konnyen elmozdulo csigolyamhoz. Ugyhogy ezert fontos az ortopedia (csak jo dokit fogj ki es menj mig ki nem derul mi a bajod)
2018. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt továbbra se írtad, hogy az orvos milyen gyógymódot írt fel, azt kétlem, hogy ő küldött volna el a csontkovácshoz.


Utánaolvastam, és a világon egy orvos se ismeri el a csontkovácsokat. Erről számlát se lehet adni Magyarországon mert ilyen képzés nincs hivatalosan. Ezt úgy szokták csinálni, hogy maszírozásról adnak számlát.

De maszírozni bárki tud, ideiglenesen segít, de már az összes női magazin azt írja edzeni, sportolni kell.

2018. jan. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De kepzeld el a foorvos kuldott el csontkovacshoz, mert ha nem pakolja vissza a helyere a csigolyamat meg mai napig fajna. Es kepzeld el meg o irta fel nekem meg annak az orvosnak a szamat is aki egyetemen tanitott regen csontkovacsolast es hogy o 100%ban tud segiteni. Kepzeld ez igy tortent, de jo hogy te ott voltal velem mikor voltam orvosnal es csontkovacsnal is. Ja megsugom a foorvos se volt penzehes ha mar a penznel tartunk, fizetni akartam neki es hallani sem akart rola. Ugyhogy errol ennyit. Es az egy dolog hogy mirol tudnak szamlat adni az engem nem erdekel, mert en nem ilyen neten talalt himi humi okj vagy egyeb mit tudom en hol tanitansk ilyet helyen szerzett papiru vkihez mentem.
2018. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon és egy nyugati egyetemen sincs csontkovács képzés.


Érdekes történet, hogy a mamád elvisz a magánrendelésére és te akartad adni a pénzt 16 évesen :D

És ingyenes magánrendelés :D

Boltba se adnak ingyen semmit.

2018. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem voltal ott mikor volt az egsz. Nem csontkovacsokat tanitottak, hanem az egyetem keretein belul tanitott vmi csontkovacsolast ezt maga a foorvos mondta. Ja es nem a maganjan voltunk hanem oda akartunk idopontot kerni mert az sztks tul sok ido lett volna erre mondta menjunk be hozza a korhazba munkaidejen kivul fogadott, ja es anyam nem jott be velem. Es tobbet nem magyarazok neked mert ugyse fogod elhinni. A kerdezonek akarok segiteni es nem neked magyarazkodni mi hogy volt.
2018. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!