Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Derékfájás mennyi idő alatt...

Kecskeszak kérdése:

Derékfájás mennyi idő alatt múlik el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hete fáj a derekam nagy súlyt emeltem, vagyis pontosabban ugrottam egy fél métert egy 50-60kg-os zsákkal és utána éreztem hogy a derekam tompán kezd fájni. Már ezt megelőzően is sok súlyt pakoltam aznap.. és utána is, mire másnap alig bírtam felkelni az ágyból majd harmadnap is fájt még elég keményen de attól muszáj volt dolgozni és érdekes hogy a munkában csillapodott a fájdalom majd újra lefekvés után jött elő de nem szűnt meg. Még most is érzem amikor pihenek és hajlok tompán fáj.


A kérdés csupán annyi hogy ha valakinek volt hasonló akkor mikor szűnik meg vagy menjek esetleg csontkovácshoz, netalán orvoshoz??

Köszönöm előre a válaszodat!



2018. jan. 19. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet meghúzódott. Vegyél rá fekete nadálytő krémet és azzal kend. Ha tudsz akkor pihenj. Ha ennek ellenére sem múlik mondjuk egy hét után menj el orvoshoz.
2018. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egy leírthoz hasonló trauma következtében valamelyik csigolya közti porckorong kiboltosodott, netán a tokja is megsérült, akkor a fájdalom időről-időre kiújulhat (gerincsérv). Érdemes kipróbálni a gerincnyújtó padot (denevérpad), a fájdalomra ibuprofen vagy szalicilát tartalmú gyógyszer alkalmas lehet. A gerincet kímélni kell és megfelelő gerinctorna is ajánlott.
2018. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. denevérágy az elérhető számomra egyik barátomnál van ilyen. A krémeket is megnézem majd de igazából én nem igen hiszek az ilyen külső kéréseknek, mert nem értem hogy az a krém hogyan fog nekem ott bent a gerincemnél segíteni ahol a fájdalom forrása van. De ha sikerül beszerezni akkor alkalmazni fogom és 1 hét múlva ha mégis fáj akkor irány a csontkovács ha az nem segít akkor csak a végső esetben akarok orvoshoz fordulni.
2018. jan. 19. 10:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a fekete nadálytő nagyon jó. A többiben én sem hiszek. Nekem személy szerint segített.
2018. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!