Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elfertőződött a seb a kutyahar...

Elfertőződött a seb a kutyaharapástól?

Figyelt kérdés
Van egy mentálisan nem teljesen egészséges szomszédom,akinek az alkarját megmarcangolta a saját kutyája.A sebet nem ápolja már egy méterről lehet érezni,hogy büdös.Hiába mondom neki,hogy menjen el dokihoz,nem teszi,mert a kutya miatt állandó a probléma,és így akarja titkolni,hogy az a rothadék kutya megtámadta.Azt mondja nem gond ha büdös,majd meggyógyul,és nem lesz az.Teljesen idióta.Így mi lesz vele?Ez a seb szerintem már elfertőződött neki..Vagy én nem tudom jól,és ez így normális,hogy bűzlik?

2018. máj. 7. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán elfertőződhetett ha harapás után nem lett sebész által kitisztítva. Tetanusz oltásra is szüksége lenne. S remélhetőleg oltja a kutyáját veszettség ellen.
2018. máj. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy hülye...Az oltása megvolt,de elvileg pár hete lejárt,nem tudom számít-e..De ha nem megy dokihoz áshatja a sírját..Tiszta elmebeteg banda..
2018. máj. 7. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"Kóbor ebet ragad fülön, ki felháborodik a perpatvaron, ami nem rá tartozik!"


(Salamon, Példabeszédek könyve)

2018. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ember próbálja normális útra terelni,mert magától nem teszi..szóval ok,hogy nem rám tartozik,de jót akartam..
2018. máj. 7. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd ha vérmérgezést kap, akkor ne aggódj, hívja a mentőket.
2018. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ettől tartok..Miért nem lehet normálisan ezt kezelni..Köszönöm a válaszokat,ezek szerint tuti baja lesz...Hát evvan..
2018. máj. 7. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:
HA a kutya a tavalyi évben oltva volt, akkor nem kell a veszettség miatt szerencsére aggódni, mivel az nem pont egy évig, hanem valamennyivel tovább tart... DE istenem, ha már büdös a seb, hogy az életben nem akar elmenni orvoshoz? Nem vagyok egy orvoshoz rohanós típus, de a kutya és állatharapások nem a játék kategória, nem egy kórokozó lehet annak a kutyának a szájában, ami amint írtad rendesen megkapta. Sajnos nem tudsz sok mindent csinálni ilyen esetben. :/
2018. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!