Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Térdficamom volt, hogy előzzem...

Térdficamom volt, hogy előzzem meg ha lesz következőleg? A további lent!

Figyelt kérdés

Szóval ma az iskolában volt egy térdficamom! Nem olyan súlyos (vagyis remélem) viszont nem maradt oldalt, hanem hál'istennek helyére csúszott! Inkább ilyen félficam, vagy randulás...

Volt már nekem többször, nem is egyszer ilyen esetem, de sosem maradt oldalt, mindig vissza ment. Mindig félek, hogy ismét lesz majd újból, mert ugye elég kellemetlen és fájdalmas. Hogyan lehetne megelőzni a következőt (ha lesz)? Amúgy arra is kíváncsi vagyok, hogy bár koraszülött vagyok 29. hétre született, ennek nincs e véletlen valami köze hozzá?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2018. máj. 8. 21:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Születtem* bocsánat xd
2018. máj. 8. 21:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt inkább egy hozzáértő orvosnak kellene megválaszolni, de így látatlanban térdszorító használatát tudnám javasolni. Nem egész napra, csak szükség esetén.
2018. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A térdkalácsod ment ki oldalra?


Létezik ilyen állapot, a térdkalács magasan van és/vagy a combcsont vájulata sekélyebb és nem fogadja be jól a térdkalácsot, ami így el tud csúszni.


Jelentkezzetek be ortopédiára. Addig is tapinggel segítheted a térdkalács helyben maradását, találsz sok videót, illetve a combizmaidat erősítheted.

Kulcsszavak: patellofemoral, taping, chondromalacia patellae, patella alta, exercises, kneecap.


Physicaltherapyvideo nagyon profi, how to strenghten the vmo.

2018. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, a térdkalácsom. Egyébként szemre lehet látni, hogy egy kicsit fentebb van a megszokottnál, nagyapámnak és apámnak is fentebb van valószínűleg örököltem. Viszont ortopédiára még nem mentem, de természetes ha lesz rá alkalom elmegyek. Köszönöm, hogy válaszoltatok :)
2018. máj. 9. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi koze nincs,hogy koreszulott voltal, egyszer letapadt a labad es kiment és a szalagok is nyúltak.. akinek egyszer kimegy annak mindig kifog járni mert a szalagok minden ficamnal nyulnak. Megelozes? Talan erosits labra
2019. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!