Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Benőtt köröm kezelése lézeres...

Benőtt köröm kezelése lézeres műtéttel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos rossz genetikát örököltem, így mindkét nagylábujjam hajlamos a körömbenövésre. Az egyiket kb. Másfél éve megműtötték és (lekopogom) semmi baja. Ez remdes műtét volt, érzéstelenítő után kivágták azt a részt, összevarrták, varratszedés, hosszú gyogyulás. Ez nagyon bevált, szép lett, semmi gond nem volt meg eddig vele.


A másikkal is elkezdődtek a gondok, de eddig hideg volt, meg nem is akartam, mert nagy nyomot hagyott bennem az érzéstelenítő... Viszont ma reggel felkeltem, és ugyanúgy néz ki mint a másik volt még a műtét előtt. El szeretnék mihamarabb menni orvoshoz, hogy kezdjen vele valamit, de most még suli (ez azért gond mert évzáróra be kellene majd mennem..) aztan júniusban egészen júli 5ig nem tudok menni, mert ide-oda megyek ebben az idoszakban, viszont július 20-án mennénk nyaralni. Tehát kb 2 hétre rá. Így viszont az a mütét ami a másiknál bevált nem éppen a legjobb, hiszen hetekig nem szabadna vele vízbe menni, ami tengerparton lehetetlen.


Most találtam egy oldalt, lézeres műtétről, és nem tudom, hogy mennyire lehet eg jó, hatékony, mennyire fáj, és a legfőbb kérdés, hogy hogyan gyógyulna. Ha kell belinkelem az oldalt, azt írták, hogy (bocsi kicsit hosszú): “A műtét utáni napon, az általunk felhelyezett kötést le kell bontani a lábujjról. Ezután 15-20 percig áztatjuk meleg vízben, a körömszélbe helyezett tamponnal együtt, majd a kiázott tampont egy határozott mozdulattal eltávolítjuk. Előfordulhat, hogy ekkor vérezni kezd a seb, ilyenkor alaposan ki kell zuhanyozni, azután szárazra törölni és gézzel bekötni. A seb másodlagos sebgyógyulással gyógyul, ez azt jelenti, hogy a seb az alapjáról feltelődik, "felsarjad", utána behámosodik. Ez végig a gyógyulás folyamán váladékozással jár, ami nem kóros, a lézerseb normális gyógyulásának velejárója. Ezt a váladékozó sebet nem szabad hagyni beszáradni, mert a beszáradt pörk mint egy dugó, lezárja a sebet és a keletkező váladék nem tud kiürülni. Ezért a gyógyulás teljes ideje alatt naponta kétszer langyos vízzel, erős vízsugárral ki kell zuhanyozni a sebet, szárazra törölni, és egy kis kötést felhelyezni (gyorstapasz).


A gyógyulás 3.-4. napja után kádban is áztathatjuk, sőt medencébe, tóba, tengerbe is mehetünk vele. A lézerseb annál gyorsabban gyógyul, minél több vízzel találkozik!”

Na most nekem ez egy kissé fura, hiszen sehol nem olvastam még ilyet ezelőtt, de ha ez így van akkor lehet ez lenne a jo megoldás, és ha cipőt vagy szandált tudnék venni, lehet hogy még jövőhéten is megcsináltatnám.


Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett a leírás. Tehát a fő kérdés, hogy mennyi idő a sebgyógyulás, mikor mehetek vízbe, és valóban a leírtak alapján zajlik a beavatkozás után pár nap?


Köszönöm előre is a segítségeteket!!



2018. jún. 7. 05:10
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Gyógymanikűrösnél nem voltál?
2018. jún. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, de nem is szeretnék. Szerintem a műtét biztosabb. :/
2018. jún. 7. 05:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont, ha jövőhét elején megcsináltatnám, helyre jönne annyira egy hét alatt, hogy legalabb szandalt tudjak venni, és tudjak normálisan menni? :/
2018. jún. 7. 06:24
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Figyelj, én szandált nem hordanék utána, mert egy kis "lyuk" lesz a lábujjadon. Igazából ezt értik "másodlagos sebgyógyulás alatt", hogy konkrétan a húsod is kiszedik.

De ez ne tántorítson el!! Tényleg fájdalommentes, de szerintem a teljes gyógyulás 1-2 hónap, mire úgy néz ki, mintha teljesen "új" lenne.

2018. jún. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És a seb nem nyílik szét? Mármint.. mielőtt megtaláltuk a jó orvost, aki normálisan megcsinálta, 2szer műtötték, és másodszor szétnyílt és fájt, és gennyedzett, meg vadhús is volt. Ennél minden rendben lesz? Ajj túl sok a kérdés!
2018. jún. 7. 07:47
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Én is a gyogypediküröst ajánlanám. Elég tapasztalt vagyok ebben, mert voltam sebésznél aki rengetegszer kivágta de sose lett jó, azután magán után kiégették akkor jó lett, aztán később a másik körmöm is ilyen lett azzal már gyogypediküröshöz jártam és nem egy alkalommal kellett menni, de nekem kényelmesebb volt hogy mindig igazított rajta, levágta ott a körmöm normálisan, kitisztotta és így rendbe jött. Ez azért volt nekem kényelmes mert ugye ha éppen jobban megbirizgálta akkor is csak egy napig fájt utána de nem kellett kötözgetni soha.
2018. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, mert nem voltam még gyógymanikűrösnél, de ez konkrétan elkezett gennyezni, szóval nem tudom, hogy mit tudna vele kezdeni. Egyszer megcsinálnám sebésszel, a másik körmöm mostmár jó, szóval én bízok ennek az eredményességében, aztán majd persze járok szakemberhez, aki rendesen meg tudja csinálni a körmöm, hogy BIZTOSAN ne nöljön újból be. De légyszi írjatok valamit a lézeres kezelésről is, mert most főként az érdekel.. :(
2018. jún. 7. 08:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha bárki olvassa leírom a tapasztalataimat a lézeres műtétet illetően.

40 percig tartott, 4 injekciót kaptam érzéstelenítés miatt, az eléggé fájt de felnőtt ember kibírja. Vertelenito gumit is felhelyezett, az kicsit kellemetlen. Azután a doki levágta a koromszélt, kiszedte a benőtt körmöt is, majd neki állt lezerrel leegetni a vadhúst, kiegetni a köröm alatti gyulladt területeket, majd a lezerrel felvágott a koromagy fölé, és ott is roncsolta a köröm mátrix sejteket. Ez felelős azért, hogy azon a körömszélen többé ne nőjön a köröm, így nem tud majd mi benőni.

Azután kotozes. Rakott bele egy tampont és egy steril kötést amit nekem nem szabadott leszedni másfél napig.

Nekem beszaradt a gyógyulás ideje alatt a pörk, tehát az alapos erős vizsugaras zuhany valóban szükséges sőt akár aztatas is.

10 napos a sebem és még mindig valadekozik.

Ja nekem nem szabadott ráállni, mankoztam egy 1 hétig.

De ha soha többé nem fog benőni a köröm nekem már megérte. Ezt amúgy koromagy plasztika nak nevezik.

2023. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!