Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egyik barátommal edzettünk,...

Egyik barátommal edzettünk, és az a szokásos, pár napig tartó megerőltetés miatti fájdalom jelentkezett a könyökében. Ő elment az orvoshoz és begipszelték vállig a karját. Ilyenkor is gipszelnek?

Figyelt kérdés
Nekem is volt már, akkor van ez főleg, ha nincs hozzászokva az ember. Nála is ez volt. Ahogy nekem is anno, másnapra kezdett el neki fájni, és ilyenkor nem tudja az ember kinyújtani a kezét, fájdalmas a mozgatás. kb mintha beállna derékszögbe a kezed. Meg van feszülve az izom, és talán begyullad a megerőltetéstől valami. Elméletileg kicsit a teniszkönyökhöz hasonlítható. Nekem pár nap múlva magától rendbe jött, ő elment orvoshoz, és begipszelték az egész karját egy hétig. Teljesen meglepődtem. Ilyenért is gipszelni szoktak? Valakinek volt hasonló "élménye"?

2018. jún. 11. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alkarizom nyujtassal a tenisz es a dobokonyok elkerulheto ;)
2018. jún. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen kényszerpihenő, hogy ne tudja sehogy se erőltetni, jobbat nem tud csinálni a doki, ha ilyen panaszokkal keresik fel. Pedig szerintem (valószínűleg) neki is elmúlt volna pár nap alatt, nem kellett volna rögtön orvoshoz menni. Csak ha pár nap után se enyhül.
2018. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az izmokban mikroszakadások keletkeznek a túlerőltetéstől, ezt úgy kezelik, mint a részleges szalagszakadást, gipszeléssel. Nyugalomban tud regenerálódni.
2018. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!