Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Nagyon fáj a combizmom. Ez...

Jane81 kérdése:

Nagyon fáj a combizmom. Ez izomláz, vagy megerőltetés, vagy mi?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 hétben minden napra beiktatok egy tornát, vagy kimegyek futni meg ilyenek. Tehát mostanában eléggé sokat dolgoztam a különböző testrészeimre, de főleg a combomra. Eddig minden edzés után eléggé megéreztem, hogy ráedzettem, de most konkrétan egy combos gyakorlatot nem tudok megcsinálni, annyira éget, és mindig azt érzem, hogy mindjárt be fog görcsölni. Abba kéne hagyjam egy pár napig a tornát, vagy csak maszírozzam, és ne foglalkozzak különösebben vele? És megjegyzem, hogy magnéziumot is szedek rendszeresen.

2017. júl. 8. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Ha ezelőtt nem edzettél, hanem hirtelen kezdtél el 2 héttel ezelőtt, akkor ne csodálkozz, hiszen a tested nincs még hozzászokva. Vigyázz vele, hiszen ha túlságosan megerőlteted a nem eléggé megedzett testrészeid, akkor lehet, hogy szalag/izomszakadásod lesz. Fokozatosan növeld az edzés hosszát és nehézségét, és melegíts be előtte alaposan, akkor nem lehet gond. Ha mégis fáj vagy bármi, akkor izomlazító krémmel kend be, vagy lóbalzsammal, és nézesd meg egy orvossal!

Remélem segítettem, további szép napot/estét!

2017. júl. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igazság szerint már az edzések előtt is majdnem minden nap sétáltam a városban kb. 1 órákat naponta, de az igaz, hogy a keményebb edzést csak 2 hete kezdtem el. És az edzések előtt és után mindig 10 percet szoktam nyújtani az izmaimat, ehhez egy applikációt használok. És amit még kifelejtettem az előbb, hogy csak a bal combomban van ez az égő érzés. A jobb oldali csak egy kicsit bizsereg, de az nem fáj.
2017. júl. 8. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!