Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Keloidra hogyan hat a napfény,...

Keloidra hogyan hat a napfény, a klórós víz, illetve mi a "legjobb" gyógymód rá?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyászom egy Strataderm nevű hegkezelő gélt ajánlott. Az egy dolog, hogy nem látom a fejlődést, mivel kis idő telt el, de mintha még terjeszkedne is. Másfelől a pirosságot és a viszketést sem szünteti meg, pedig a bőrgyógyász ezt is mondta.

A vállamon vannak a hegek (kettő darab), 1-2 cm hosszúak és 1 cm vastagságúak.

Ti mit használtatok/használtok rá?



2018. jún. 26. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Contractubex gél vagy tapasz. Utána pedig Mepiform szilikon tapasz. Mindhármat gyógyszergyár készíti, biztonságos, keress rá. Patikában is, neten is kapható. A hegre -főleg a frissre- nem jó a napfény, ezért célszerű a Mepiform tapasz, ami testszínű, jól méretre vágható és védi a heget a naptól.
2018. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szia. Nekem az egesz testem keloidos bullozus sweed syndroma miatt holyagbol ilyen hegeim lettek es nekem a Kenalog szteroid injekcio lelapult es borszinuek lettek amiket kezeltek! 16/L
2018. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy itt kérdezek, de a Mepiform tapaszt mikor leszedted neked is olyan volt egy-másfél napig mintha kocsit gyulladt lenne? En most vettem műtét utáni hegre, és ugye azt több napig is fent lehet hagyni, de nekem úgy tűnt mikor levettem h csúnyább lett a heg...persze pár nap után elmúlt a pirossag, de mem tudom h ez normális és használjam tovább, vagy esetleg lehet h túl érzékeny rá a bőröm és inkább ne erőltessem?
2020. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!