Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után lehet alkoholt...

Hajduk Róbert kérdése:

Mennyi idő után lehet alkoholt inni a Frontinra úgy hogy ne okozzon egészségügyi problémát? Tegnap este vettem be egy egészet a 0.25 mg-osbol 22 óra körül és előtte 2 napig szedtem de csak kis mennyiségben.

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt szedtem 4 hónapon keresztül a szorongásaimra Frontin tablettát a 0,25 mg-osat és napi 3 szor 1-et szedtem akkor belőle de szerencsére elmúltak a panaszaim és le tudtam tenni fokozatosan a gyógyszert!

Hétvégén történt egy családi tragédia és 2 napon keresztül újra szedtem a gyógyszert,de csak 3 szor felet szombaton a 0,25 mg-osbol és tegnap meg 2 szer fél a 0,25mg-osbol este meg egy egész,Kiürült már az említett gyógyszer mennyiség a szervezetemből ha az utolsó tablettát tegnap este 10 körül vettem be? Pár nap Frontin szedés még nem okoz függőséget ugye? Hány nap szedés szükséges ebből a gyógyszerfajtából hogy függőség alakuljon ki?


2013. máj. 6. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
2 hét mire kiürül,papiron.a függöség az egyénenként változó,javarészt ez is csak pszichés okokból alakul ki,"hogy kell muszály mert segit" és elenyészö mennyiségben alakul ki történetesen a szervezetnek az igénye rá, de ez fél év.. én 2 évig szedtem de mégse szoktam rá
2013. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de amugy ha ráiszol hát..volt rá példa hogy légzési nehézséget okozott valakinél,de esetek nagyrészébe csak bágyatt,álmos leszel.de én egy 3-4 napot biztos várnék
2013. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Néhány nap is függőséget tud okozni, de ekkora dózisban kételkedem. Én is szoktam néha még most is bevenni Xanaxot, ha nagyon ideges vagyok, pedig egyszer már végigmentem egy leszokáson.


Ha tegnap este vetted be, akkor most már nyugodtan lehet rá inni, nem lesz semmi mellékhatása, mivel a felezési ideje 6-12 óra körüli.

2013. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
vagy,mivel vettél be, és neagyisten" valami bajod lesz, akkor meg magyarázkodhatsz az orvosnál ,hogy a kezelés ideje alatt" tisztá nle van irva, hogy nem-szabad-inni.
2013. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehet már inni,nem olyan erős a frontin.Talán vezetni nem kéne.(Én amúgy régen úgy csináltam,hogy 2mg xanax + 3 üveg sör,és ettől minden szorongásom megszünt.De persze ezt senkinek nem ajánlom)
2013. máj. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hány nap szedés szükséges ebből a gyógyszerfajtából hogy függőség alakuljon ki?"


Orvosi ellenőrzés mellett, kizárólag terápiás céllal., még évek után se alakul ki függőség. De pia mellé gyorsítónak vagy lassítónak nagyon hamar azzá válhat. Mellesleg pszichiátriai gyógyszer mellé alkoholt fogyasztani tilos.

2013. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem speciel nem okozott semmiféle extra gyorsító vagy lassító hatást az alprazolam + alkohol kombó...egészen 1,5 mg-ig :D

A felett egyszer volt "szerencsém" keverni. Teleport lett a vége :D


Minden esetre ezt nem vedd javaslatnak, mivel minden embernél másként hat, sőt élethelyzettől is erősen függ a végső kimenetel. Mindenki a saját életlével játszik ilyen esetekben, ezt vedd erősen figyelembe. Nekem kvázi szerencsém volt.

De amúgy is én -az eddigiek alapján- valamelyest ellenállóbb vagyok az ilyen szerekre/szarokra a többséghez képest. Viszont a tolerancia-küszöböm kisebb cserébe... :S

Óvatosan kell játszani, ha már kényszert érzel rá, de legjobb ha sehogy :DD

2013. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Azonnal is ihatsz rá, csak akkor beállsz, mint az állat.
2017. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Most
2022. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!