Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltörött a lábközépcsontom,...

Eltörött a lábközépcsontom, be van gipszelve még is fáj a javasolt felpolcolásnál?

Figyelt kérdés
Három napja törött el de ma mentem vele orvoshoz, igen megdicsért, hogy jól bírtam :D Fel van polcolva de nagyon fáj így és nem is a törésnél hanem a talpamba húzó érzést érzek meg a bokámnál felül. Ha simán leteszem az ágyra nem érzek semmit. Most mit csináljak? Azt mondták ha nem polcolom fel akkor megáll a vérkeringésem. Injekciót írtak fel trombózis ellen azzal lövöm majd magam most. Mit csináljak menjek vissza orvoshoz? :S Kétségbe vagyok esve :S
2014. szept. 15. 23:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fáj, el van törve a csontod. Ez természetes. Azért kell felpolcolni, hogy ne dagadjon még jobban bele a gipszbe a lábad és eleinte egyáltalán nem szabad terhelni sem. Egy hét múlva jobb lesz, elhiheted. Az injekció pedig fontos, add minden nap be magadnak!
2014. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igazából nem ott fáj ahol elvan törve hanem a sarkamnál és környékén a talpamba! Meg mintha alig tartaná a lábam a gipsz, összefog forrni rendesen? 3 napig amúgy mászkáltam vele, nem éreztem, hogy törés lenne :)
2014. szept. 16. 15:30
 3/27 anonim ***** válasza:
Körgipsz vagy sín van a lábadon?
2014. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Sín van rajta, fekvőgipsz.
2014. szept. 16. 18:11
 5/27 anonim ***** válasza:

Tartja az ne félj, de majd kapsz rendes körgipszet, járót is gondolom. De idővel az is lötyögni fog majd a lábadon. A gipsznek nem szabad szorosnak lennie, tartania kell, a kettő nem u.a.

Meddig leszel gipszben, tudod már?

2014. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem, annyit tudok, hogy hétfő megyek vissza, tegnap gipszeltek be :) Az injekcióval kapcsolatosan lenne egy kérdésem, baj ha levegő is jutott be? Párom adta be, kibontotta az injekciót, lefertőtlenítette a hasam ahova szúrni akart kicsit összecsípte a bőröm és bumm belebökte egy az egybe és jó gyorsan és a végén annyit mondott upsz ebbe levegő is került. Nagyon fájt ahogy beadta, pedig Ő évekig szúrta magát. A levegő miatt fájhatott ennyire? Meg nem kell kicsit megnyomkodni úgy hogy felfelé a tűrész és kicsit fecskendezzen ki? Amikor az orvos "megmutatta" hogy kell beadni oda se mertem nézni annyira féltem. Mindig is tűellenes voltam.
2014. szept. 16. 21:35
 7/27 anonim ***** válasza:

Nem baj a levegő, ez nem vénába, hanem bőr alá megy. Nyugi, ezekkel az injekciókkal nem tudsz magadnak bajt csinálni! Dörzsölgetni nem kell, csak összecsippenteni a hasfaladon a bőrt és gyorsan bedöfni. Nekem többnyire nem is fájt.

Hogy tört el a lábad?

2014. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Lépcsőn megbotlottam sajnos! Remélem nem fog sokáig tartani a gyógyulása! Meddig kell az injekció? Jelenleg 10 db-os kiszerelésbe kaptam!
2014. szept. 17. 10:16
 9/27 anonim ***** válasza:
Nekem végig kellett az injekció, amíg gipszben volt a lábam. 1 hét fekvőgipsz után 1 hónapig voltam járógipszben még. Hozzá lehet szokni egyébként hamar.
2014. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nekem nem megy ez a hozzászokás. 3 napja van rajtam és már venném le :(
2014. szept. 17. 19:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!