Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A belső sérüléseket hogyan...

Pintér László kérdése:

A belső sérüléseket hogyan látják el, mondjuk a háborúban egy tüdő vagy gyomor-has vagy mondjuk nyaklövést?

Figyelt kérdés

2018. aug. 3. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Feltárják a sebet, az esetleges károsodott részeket eltávolítják, amit lehet helyreállítanak (funkciótkat) közben kezelik az esetleges vérzést, majd bezárják a sebet.
2018. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit részletesebben gondoltam azt a részt, hogy hogyan hozzák rendbe. Pl.: egy tüdőlövésnél hogy állítják el és teszik rendbe a sérült tüdőt? Gondolom összevarrni nem lehet a tüdőt, de mondjuk elforrasztani a sérülés körül az ereket a tüdőben, vagy hogyan?
2018. aug. 3. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nem éltem át még ilyet, nem is nagyon szeretnék. A Hollywood-i filmekben legtöbbjüket meg is műtik még a harctéren. Egyéb iránt, kicsit földhöz ragadtabban gondolkozva: sehogy. A frontvonalon vérzést-sebet ellátnak aztán fájdalmat csillapítanak. Talán ennyi. Ha esetleg hosszabb ideig bírja a páciens, akkor eljuttatják a tábori kórházba, ahol megint csak korlátozottak a dolgok a körülmények miatt. Ajánlom figyelmedbe A fegyvertelen katona című filmet.
2018. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a tüdőlövésről itt van egy cikk:

[link]

2018. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor sehogy, néha a táborokban megműtik, ha van olyan orvos, aki bevállal egy ilyet. A valóság, hogyha tudod hogy a sérülésbe belefog halni, vagy nem éli meg hogy elvidd a táborba, akkor kegyeletből agyon lövöd, és mész tovább. Brutális ezt kimondani, de rajta ezzel segítesz, nem azzal, hogy biztatod hogy minden rendbe lesz, és ott hagyod hogy a kínban lehelje ki a lelkét. Ha sikerül sérült katonákat bevinni, akkor ott mondhatni hogy szakszerűen de messze nem szeptikus műtőhöz hasonló körülmények között megműtik. Sajnos volt részem ilyenben, cipeltem vállamon, ölembe katonákat, szedtem össze sebesülteket éjszaka, és vittem el őket a táborba, ahol ellátták, de nem mindenki élte túl. A gyomor-has lövés a legrohadtabb dolog, amit ember elszenvedhet,a fájdalomtól beszarsz, és imádkozol hogy inkább halj meg. Azt kevesen élik túl, vagy bírják ki a kínt. Nem vagyok orvos, nem tudok konkrétan válaszolni hogy milyen beavatkozásokkal látják el a katonákat, de amit láttam a háború évei alatt, azt nem kívánom élő embernek. Több mint 20 évvel a háború után is vannak olyan időszakok amikor lámpafénynél alszom, halucinálok, vagy éppen hallom a robajokat, halálhörgéseket. Az egyetlen dolog ami miatt még élek, az az, hogy gyáva vagyok hozzá, hogy önkezüleg visszaadjam a lelkem istennek.
2018. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
5: Melyik háborúban voltál?
2018. aug. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dél szlàv háborúban
2018. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Főleg a Saját élményes beszámolót. Nem egy kellemes dolog ez...
2018. aug. 13. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!