Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Tudtok olyan speciális kezelés...

Tudtok olyan speciális kezeléseket, amelyeket hipertrofikus hegeken alkalmazzák?

Figyelt kérdés

Lassan két éve már, hogy baleset érte a homlokomat és emiatt az ott szétnyílt sebet össze kellett varrni, ám sajnos nem tűnt el onnan a varrat nyoma és még mindig kilátszik onnan "dudorként" a sérülés egykori nyoma, ami eléggé zavaró számomra!


Tud valaki mondani esetleg olyan sebészeti beavatkozásokat, amelyek eltüntetik szinte teljesen a sérülés nyomát?



2018. okt. 16. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Plasztikai sebész ki tudja vágni a heget és szépen összevarrni, ha van ott elég szövet amit össze lehet húzni. A homlokon valósz2kevés szöbet van, lehet bőrt átültetni pl. combról, de ha hajlamos vagy a "dudoros" hegre (keloid = széles rózsaszín kidudorodó heg) akkor valószínű sajnos, hogy az új heg is úgy fof gyógyulni.
2018. okt. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. És esetleg tudsz valamit erről a szteroidos injekciós kezelésről?
2018. okt. 20. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hallottam, sebész vagyok, bőrgyógyászati dolgokkal ritkán találkozom, de most, hogy kérdezted, gyorsan utánaolvastam és találtam egy jó oldalt, ahol egy professzor sorban leírja a különböző hegkezeléseket. A szteroidterápiáról azt írja, elég fájdalmas, lehetnek mellékhatásai (mint minden orvosi beavatkozásnak, gyógyszernek) de elég jó a hatásfoka. Ami szerintem még jó lehet, az a lézeres kezelés. Ha tudsz németül, szívesen elküldöm neked az oldalt,nézd át az összes lehetőséget
2018. okt. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hegkezelő kenőcsöket próbáltál? Állítólag van egy új szilikon alapú, ami csodákra képes, és még a Contractubexnél is jobb.
2018. nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!