Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a kezem vagy nem?

Ferenc4747482 kérdése:

Eltört a kezem vagy nem?

Figyelt kérdés

Tegnap este 11 fele ugrottam az ágy fele és becsúszott a két ágyközé a kezem és elfordult,lehorzsolta meg fájt de elmúlt kb 5 percig fájt, piros , megdagadt körülötte lb 1 centivel körbe, egyébként ez a csuklómnál van bal oldalt sajkacsont azthiszem, csukló tenyér felémnéz baloldalán ja és ha megnyomom nagyon szúr körülötte mit tegyek?

Úgy mozgatni tudom meg minden


2018. dec. 31. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sajkacsontod eltört volna, nem tudnád mozgatni a kezed és duplájára dagadt volna. Ha csak szúrást érzel, amikor megnyomod nem valószínű a törés.

De ha dagad és nem múlik a fájdalom, jó lenne egy röntgenfelvételt csináltatni róla.

2018. dec. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Menj el megrömtgeneztetni
2018. dec. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mozgatni sem tudnád ha eltört volna. Csak azért tudom mert 2 éve én estem egy hatalmasat és ugyanott ütöttem be nagyon a kezemet ahol te is. Fájt is, meg szúrt, de annyira nem volt brutális. Másnap reggel elmentem vele orvoshoz, aki kérdezte hogy tudom-e mozgatni, mivel tudtam így mondta hogy törés már ki van zárva, de megeshet hogy repedés van, de inkább zúzódásra tippel, de elküldött rögtön röntgenre a közeli kórházba, és odatelefonált hogy soron kívül fogadjanak mert vissza is kell érjek az eredménnyel a háziorvoshoz mivel ő neki szakterülete, tehát szakrendelésnél saját magához küldött volna, de aznap nem rendelt és így csináltuk hogy gyorsabb legyen, ha mégis van valami baj akkor egyből tudjon intézkedni, ne kelljen ezzel egy napot várni. De szerencsére semmi komoly nem volt, sima zúzódás meg inkább a bőröm horzsolódott. Pár nap után szépen helyrejött.
2018. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A csonttörés az valami olyan brutálisan fáj, hogy eszedbe nem jutna itt írogatni. Szerintem csak zúzódás, de való igaz, hogy egy röntgen tudná kizárni.
2018. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz kérdező, itt táv-röntgen szeme van az embereknek? Inkább orvostól kérdezd meg. Amúgy nem, a törés nem feltétlenül fáj, és a törés nem feltétlenül teszi mozgásképtelenné a sérült részt. Sőt az sem igaz hogy nem lehet ráállnia törött lábra, ezt tapasztaltam. Minden azon múlik milyen az a sérülés.
2018. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem igaz. Sajnos a sajkacsont törés olyan, hogy nem mindig fáj, sőt ellenőriztetni kell, röntgent is hetente kell róla csinálni, mert van, hogy csak 2 hét múlva látszik, ugyanis ha nincs elmozdulva a törtvég, akkor sokszor elég nehéz észrevenni a törést rajta. Én azt mondom, hogy ha valóban ott fáj, akkor menj el orvoshoz. Fáslizd be, ne nagyon mozgasd, ha meg tudod oldani és pihentesd.
2018. dec. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Menj el röntgenre, az a biztos. Kb 12 évesen tört el úgy az egyik csont az alkaromban, hogy utána tudtam mozgatni és fájni is csak annyira fájt, hogy el tudtam viselni. A szüleim ezek alapján nem hitték, hogy eltört, így csak napok múlva kerültem vele orvoshoz.
2019. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!