Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Öcsém szemen rúgott, lehet...

Öcsém szemen rúgott, lehet belőle nagy baj?

Figyelt kérdés
Hirtelen véletlenül a bal szememet megrúgta, szerintem nyitva is volt. Egy nagy kék villanást láttam, majd eléggé fájt és könnyezett. Mostanra a tünetek enyhültek (nem rég történt az eset, max félórája). Enyhén bepirosodott, de egyáltalán nem durva, már nyitva is tudom hagyni csak valamennyire ég még. Jelentősebb látászavart nem észleltem.

2019. jan. 15. 21:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdeztni, hogy szemcseppet (Visine) érdemes-e használni?
2019. jan. 15. 21:39
 2/10 anonim válasza:
100%
Nem, ennyi mindenkivel előfordul.
2019. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nem lesz belole foleg hogy mar nincsenek tuneteid
2019. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még kicsit fura meg ég, meg az orr felőli résznél érzek egy nagyon kicsi nyomást. Arcomnál a csont, meg az orrom és a szám között lüktet picit, de folyamatosan enyhülnek. Remélem, tényleg nem lesz semmi.
2019. jan. 15. 21:48
 5/10 anonim válasza:
Nekem ollóval vágott bele a szemembe szintén az öcsikém,semmi maradandó bajom nem lett tőle
2019. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Aszerint, amit leírtál, kicsi a valószínűsége valami komolyabb következménynek. Jó jel, hogy a látásod nem romlott. Ha reggelig netán még lesznek aggodalomra utaló tüneteid, habár akkor is, ha nem lesznek, egy szemorvosi vizsgálatot én nem hagynék el.
2019. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azta a k... Nagy szerencséd volt akkor.


Ne cseppentsek bele akkor? Folyamatosan enyhülnek a tünetek. Félek, nehogy azzal rosszabb legyen valamiért.

2019. jan. 15. 21:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Milyen vizsgálatok vannak ilyenkor? Fájdalmas?
2019. jan. 15. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A szemészeti vizsgálat általában nem fájdalmas. Belenéznek egy lámpával, hogy minden rendben van-e a retináddal. Ha folyamatosan villanásokat kezdesz látni, vagy úszó homályok, szemcsék jelennek meg váratlanul, akkor azonnal be kell menni a legközelebbi kórházba, kifejezetten szemészeti ügyeletre vagy szemklinikára.
2019. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az baj, ha még egy picit fáj (nem is konkrétan a szemem, hanem körülötte is)? Kis mértékű ez a fájdalom nagyon, inkább csak díszkomfort érzés. A látásom szerintem rendben van.
2019. jan. 16. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!