Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Érdemes lenne elmenni az...

Érdemes lenne elmenni az orvoshoz? Vagy úgyse csinálna semmit?

Figyelt kérdés

Egy hete elcsúsztam a jégen, és a fenekemre estem, aznap este már nagyon fájt a fenekem fölötti rész, de nem a keresztcsont

Azóta nagyon fáj, fájdalomcsillapítón élek azóta, és ha éjszaka előtt nem veszek be,akkor felkelek akkor, ha fordulok, mert úgy nagyon fáj

Ha elmennék orvoshoz mit csinálhatna vele?

16/L


2019. jan. 27. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
farokcsont is sérülhet ám.... Szólj a dokinak hogy gond van.
2019. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz. Valószínűleg csinálnak egy röntgent, megnézik, hogy van-e csontsérülés. Teendő egyébként nincsen vele, max pihenni kell, esetleg zúzódásra való kenőccsel kenegetni. Viszont ha eltörött, akkor arról nem ért tudni. Egyrészt egy darabig jó ha nem tesizel, másrészt pl később a szülésnél se utolsó szempont, hogy a helyén van-e a farokcsontod. Láttam olyat akinek el volt picit mozdulva így nem szülhetett természetes úton, mert letölt volna kitolásnál.
2019. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Farokcsont törés is lehet, legrosszabb esetben elmozdul a csont, és az már komoly gondokat okozhat. Rögzíteni/gipszelni nem tudják, műteni veszélyes, mert közvetlenül a végbél mellett kell vágni (a műtéthez ortopéd orvos és belgyógyász is kell egyszerre), így csak akkor műtik, ha hosszú távon (hónapokról vagy évekről beszélünk)) sem elég a fájdalomcsillapító "kezelésként".
2019. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ott már komoly gond van, ahol kell fájdalomcsillapító. Mindenképpen menjél orvoshoz.
2019. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerintem el fogok menni még ma

Amúgy ha köhögök/nevetek/orrot fújok akkor nagyon fáj

Amúvy kedden megyek az ortopédiára gerincferdülés miatt

Akkor nem elég megkérdezni szerintetek az orvost?

2019. jan. 27. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

1 hetes sérüléssel ne menj el vasárnap orvoshoz, mert legjobb esetben is hazaküldenek, rosszabb esetben a fejedet is leordítják, hogy mit képzelsz.

Ráér keddig, ha úgyis mész ortopédiára.

2019. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam😐
2019. jan. 27. 13:18
 8/10 anonim ***** válasza:
11%
De, menjen el.. istenem, hogy lehet ilyet írni neki, hogy ne menjen orvosoz? A legrosszabb esetben hazaküldik, de legalább meg van vizsgálva, és megnyugodhat, hogy nem lesz komolyabb baja, plusz kaphat erre való fájdalomcsillapítót vagy krémet. Ilyet nem mondok soha, hogy felesleges orvoshoz menni. Abból sokkal nagyobb bajok szoktak történni, ha valaki nem megy el, ellenkező esetben ja, max bunkón elküldenek, de szerintem inkább ez..
2019. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Senki nem írta, hogy ne menjen orvoshoz. Azt írtuk, hogy 1 hetes sérüléssel ne a vasárnapi ügyeletet terhelje, pláne ha 2 nap múlva úgyis ortopédiára megy.
2019. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a farokcsontom tört el 1 hónapja, szintén esés miatt. Igazán sokat nem tudnak tenni a dokik, fajdalomcsillapítót írnak fel. Én nem tudtam ülni sem 3 hétig. Most egy pár napja üldögélek, de 5-10 percnél tovább nem megy egyhuzamban. Az első 1 hét volt kegyetlen, mert aludni sem tudtam, a fekvés is fájt, tökmindegy hogy hogy feküdtem.
2019. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!