Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy zajlik egy csavar kiszedés?

Hogy zajlik egy csavar kiszedés?

Figyelt kérdés

4 nap múlva szedik ki a csavarokat a bokámból és izgulok hogy milyen lesz az a műtét

mennyi ideig tart?

fájdalmas?


előre is köszönöm a válaszokat



2019. márc. 9. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szedték már ki, altatásban csinálták, így a műtétből semmit nem éreztem. Utána, ahogy kitisztultam, elkezdett nagyon fájni, szóltam, és adtak egy gyógyszert, ami kb 5 perc alatt "rendet tett" (mint utóbb kiderült Contramal volt). Mire a gyógyszer hatása kimegy, a csonthártya is megnyugszik, elmúlik a fájdalom, szinte teljesen.
2019. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ugye lehet érzéstelenitéssel is?? altatás nélkül
2019. márc. 9. 22:27
 3/6 anonim válasza:
Miért mi a problémád az altatással? Engem is altattak már el amikor a kézfejemből szedtek ki egy csavart mert bunyóban eltört a bütyköm/csontom nem éreztem semmit aztán felébredtem
2019. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
sose voltam altatva és továbbra secszeretnék altatva lenni
2019. márc. 9. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Ezek szerint, amikor betették a csavarokat, akkor sem altattak. Spinális, vagy epidurális érzéstelenítést alkalmaztak és szerintem most is azt fognak, de a műtét előtt nyilván beszélni fogsz az aneszteziológussal.


Ő javasol valamilyen módszert, de a műtét függvényében a betegnek is van bizonyos mozgástere, választási lehetősége.


Csak zárójelben jegyzem meg, hogy amikor altattak, mielőtt teljesen leszaladt a redőny volt kb 10-20 másodperc, ami valami földöntúli érzés volt. Abban az állapotban még hagyhattak volna egy kis ideig.

2019. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat

szerencsére helyi érzéstelenitésel megvolt az egész 15 perc alatt :)

2019. márc. 14. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!